۲۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83514177
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: تکمیل راه‌های مواصلاتی خاتم در اولویت است

یزد - ایرنا فرماندار خاتم گفت: راه‌های ارتباطی این منطقه با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در چهار راه مواصلاتی استان‌های یزد، فارس، کرمان و اصفهان باید از ایمنی و آسفالت باکیفیتی برخوردار باشند و از این رو در اولویت تکمیل هستند.

فرجام فاضلی روز شنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران استان یزد از باغات و ترمینالهای پسته این شهرستان در جمع خبرنگاران افزود: این شهرستان در دور افتاده ترین نقطه استان قرار دارد و راه‌های آن در قدیم فقط برای راه روستایی ساخته شده بود و اکنون  بار ترافیک جاده های آن  زیاد است.

وی خاطر نشان کرد:اولویت اصلی ما در این شهرستان توجه  ویژه به جاده‌های آن است در ۲ سال گذشته یک سوم از اعتبارات تخصیصی شهرستان در این بخش هزینه شد.

فرماندار خاتم اضافه کرد: با تخصیص اعتبار در سال آینده شاهد بهبود وضعیت راه‌های این شهرستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد جمعیت این شهرستان روستایی و بقیه شهری هستند اظهار داشت: کشاورزی در روستاهای این شهرستان پایدار و زندگی در آنها جاری و ساری است و مهاجرت از روستاهای این استان بخاطر محصولات کشاورزی و دامپروی به کندی صورت می گیرد.  

فاضلی با بیان اینکه شهرستان خاتم یک شهرستان جوان است اظهار داشت:به همین دلیل خلاء و مشکلات زیادی نسبت به دیگر شهرستان‌های استان دارد که امیدواریم با همراهی مسوولان در آینده رفع شوند.

وی توجه به بهداشت و سلامت مردم را از دیگر اولویت‌های این شهرستان ذکر کرد و  گفت: بیمارستان این شهرستان یک درمانگاه بوده که با تغییر کاربردی به بیمارستان تبدیل شد اکنون  دیگر طرح توسعه آن امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: بر همین  اساس در سال گذشته وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی وقت در سفر به شهرستان از نزدیک در جریان روند مسائل بهداشت و درمانی این شهرستان قرار گرفت که در این سفر بر ساخت بیمارستان جدید در این منطقه تاکید شد.

فاضلی خاطر نشان کرد: همچنین هفته های قبل معاون درمان وزرات بهداشت قول تخصیص ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کلینیک تخصصی در این شهرستان را داد.

وی اضافه کرد: امیدواریم با ساخت بیمارستان و کلینیک تخصصی در این شهرستان مشکلات بهداشتی مردم این منطقه رفع و در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند.

فرماندار خاتم به بحث گردشگری این شهرستان اشاره کرد و گفت: صنعت پایدار این شهرستان کشاورزی و دامپروری است و ۲۵ درصد تولید و ۲۶  سطح زیر کشت محصولات کشاورزی استان مربوط به شهرستان خاتم است.

وی با بیان اینکه روستای هدف گردشگری در این شهرستان شناسایی شده است  افزود: ۱۲ خانه بوم گردی در این شهرستان با همت بخش خصوصی راه اندازی شده است.

فاضلی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که زیر ساخت‌های این شهرستان برای حضور گردشگران فراهم کنیم و از قبال این صنعت برای جوانان این منطقه اشتغال ایجاد شود.

خبرنگاران استان یزد در این سفر یکروزه از ترمینال‌های فرآوری و کارگاه فرآوری پسته شهرستان خاتم دیدن کردند.

در این تور رسانه ای  امام جمعه خاتم ، رییس جهاد کشاورزی مروست ، بخشدار و جمعی از مسوولان این منطقه، خبرنگاران را همراهی کردند.

 شهرستان خاتم ۸۳۶ هزار هکتار مساحت دارد و در جنوبی‌ترین نقطه استان یزد قرار دارد.

از مجموع مساحت این شهرستان ۵۱۷ هزار هکتار آن مراتع  و ۶۴ هزارو ۸۰۰ هکتار آن جنگل های بادام، بنه کوهی است.

۲۰۸۸/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =