۳۰ هزار زائر افغانستانی وارد ایران شدند

مشهد - ایرنا - ۳۰ هزار زائر افغانستانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق از مسیر گذرگاه مرزی دوغارون در شرق خراسان رضوی وارد ایران شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز شنبه در حاشیه بازید از مرز دوغارون و روند ورود اتباع کشور افغانستان به ایران به خبرنگار ایرنا گفت: گذرگاه زمینی دوغارون تنها معبر رسمی برای ورود و خروج اتباع کشور افغانستان محسوب می شود و تاکنون ۳۰ کاروان از زائران افغانستان از طریق این معبر وارد ایران شده اند.

سردار محمد کاظم تقوی افزود: تمام اقدامات امنیتی برای حرکت زائران کشور افغانستان در طول مسیرهای استان خراسان رضوی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) افتخار بزرگ و موجب تقویت معنویت است که همه باید آن را قدر بدانیم و از این فرصت برای خودسازی و تقویت روحیه وحدت و همدلی استفاده کنیم.

وی گفت: براساس گزارش‌ های ارایه شده، تمام دستگاه‌ها آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران را دارند و پیش بینی‌ های لازم برای رفاه زائران به ویژه در مسیر مرز دوغارون تا مشهد با برقراری موکب‌ های خدمت رسانی انجام شده است.

سردار تقوی ادامه داد: همه باید دست به دست هم دهیم تا کنگره بزرگ اربعین به کنگره ای برای عظمت همه مسلمانان تبدیل شود و این حرکت باعث عظمت جهان اسلام گردد.

وی به عزاداری های پایان ماه صفر اشاره کرد و افزود: سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار نفر در قالب کاروان های پیاده برای شرکت در این عزاداری ها از سراسر کشور به استان خراسان رضوی وارد شدند که امسال این تعداد افزایش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: در این ارتباط اقدامات امنیتی در استان انجام شده و تیم های پلیس نیز در جاده های استان مستقر شده اند.

پیش بینی می شود همزمان با ایام اربعین حسینی بیش از ۴۰ هزار نفر از اتباع کشور افغانستان برای عزیمت به کشور عراق و حضور در مراسم عزاداری های پایان ماه صفر از طریق مرز دوغارون وارد ایران شوند.

سال گذشته بیش از ۳۰ هزار زائر افغانستانی از این گذرگاه وارد ایران شده و در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق شرکت کردند.

شهرستان تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۷۴۹۴/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =