اختصاص سه میلیارد ریال برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در خراسان شمالی

بجنورد -ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: سه میلیارد ریال اعتبار برای برگزاری انتخابات دوم اسفندماه در استان اختصاص یافته است که زیرساخت‌های آن بزودی فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا، ولی الله حیاتی روز شنبه در نشست ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در استان اظهار داشت: در انتخابات نباید هیچ نقطه کوری وجود داشته باشد.

وی  افزود: قلب انتخابات حوزه انفورماتیک و فناوری اطلاعات «آی تی» است بنابراین، فرمانداران باید به جزئی‌ترین موارد نیز مسلط باشند و در هر مرکز یک نفر مسئول برای برگزاری این رخداد مهم گمارده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه شروع و پایان انتخابات با حوزه فناوری اطلاعات است گفت: هم اکنون باید این حوزه را جدی بگیریم.

وی بر بررسی مشکلات و چالش های پیش روی انتخابات نیز تاکید کرد و افزود: باید تمامی مشکلات انتخابات گذشته را احصا کنیم تا انتحابات دوم اسفند را به بهترین شکل عملیاتی کنیم.

حیاتی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ۲۱ هزار نفر از اهالی این استان به عتبات عالیات اعزام شدند اظهار داشت: هفت موکب در مرز مهران، کربلا و نجف به زائران خدمات ارائه می دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: روزانه ۱۱ هزار پرس غذای گرم در هر وعده توسط مردم مومن این استان در بین زائران توزیع می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست بر مشارکت رسانه ها در امر انتخابات تاکید کرد و گفت: رسانه ها، فضای مجازی و حقیقی در این زمان باید مدیریت و به بازی گرفته شوند.

محمود قنبری افزود: اگر به صورت دقیق اطلاعات و رویداد های حوزه انتخابات توسط رسانه ها اطلاع رسانی شود بحث شایعات داغ نخواهد شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی نیز در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

۳۰۰۷/۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =