صادرات ۱۳.۱ میلیون دلاری محصولات تولیدی قشم

قشم- ایرنا- در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۳ میلیون و ۱۳۵ هزار دلار محصولات تولید شده در جزیره قشم به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش ایرنا، مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم روز شنبه در نشست با خبرنگاران گفت: ماهی خُشک، شمش روی، دستگاه آنالایزر گاز، شناورهای فلزی، اُدکلن بیشترین محصولات صادر شده از جزیره قشم است.

محمد مهدی برنجی افزود: سیمان و کلینکر، سیگار، کامپند پلی اتیلن، ماهی و میگو نیز از دیگر کالاهای  صادراتی در منطقه آزاد قشم است.

وی ادامه داد: این محصولات به کشورهای امارات متحده عربی، سومالی، پاکستان و دیگر مناطق آزاد کشور صادر می شود.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه  آزاد قشم تصریح کرد: با توجه به افزایش شمار واحدهای صنعتی، پیش بینی می‌شود آمار صادرات ۶ ماهه دوم سال جاری بیشتر از ۶ ماهه نخست باشد.

وی افزود: هم‌اکنون چهارهزار و ۸۱۹ نیروی کار در قالب ۱۹۷ شرکت تولیدی در چهار شهرک صنعتی تولا، فجر، کاوه و سوزا فعالیت می‌کنند که محصولات تولیدی ۲۰ شرکت به حوزه صادرات اختصاص دارد.

برنجی با اعلام اینکه ۳۰ شرکت جدید با جذب ۵۴۱ نیروی کار در منطقه آزاد قشم در حال ساخت است، اظهار کرد: هفت شرکت با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد و شرایط جذب افزون بر ۷۰ نیروی کار تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در چهار و نیم سال گذشته، ۹۸ پروانه بهره‌برداری برای فعالان اقتصادی در منطقه آزاد قشم صادر شده است.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه  آزاد قشم گفت: سرمایه ۵۸ پروانه افزون بر هشت هزار میلیون دلار و بیش از هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است که توسط بخش خصوصی اجرا می شود.

وی افزود: با ایجاد این شرکت‌ها، شرایط کار برای یک هزار و ۶۸ نفر از افراد بومی و غیربومی در حوزه‌های مختلف تولیدی و صنعتی فراهم شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها