زائران آدرس پارکینگ خود در مرز مهران را یادداشت کنند

ایلام - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: زائران در زمان پارک خودرو در پارکینگ‌های مهران، آدرس و محل دقیق وسیله نقلیه خود را یادداشت کنند تا هنگام برگشت با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس ایلام، سرهنگ ابوالفضل کهزادی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که سال گذشته زائران در زمان بازگشت از کربلای معلی در شهر مهران با آن مواجه شدند فراموش کردن آدرس محل پارک خودرو بود که باعث سردرگمی و اتلاف وقت آنان شد.

وی افزود: باتوجه به کثرت و تنوع پارکینگ‌های موجود در شهر مهران، بهتر است زائران در زمان تحویل خودرو از صاحب پارکینگ رسید دریافت کرده و تا زمان بازگشت آن را نزد خود نگاه دارند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام یادآور شد: بررسی میدانی نشان می‌دهد نزدیک ۳۰ درصد از ظرفیت پارکینگ‌های موجود در بیرون شهر مهران خالی و آماده پذیرش وسایل نقلیه زائران اباعبدالله(ع) است.

سرهنگ کهزادی با بیان اینکه هم‌اکنون ترافیک در شهر مهران روان است، گفت: کارکنان راهور به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی و کمک به زائران اباعبدالله (ع) هستند.

وی از زائران خواست: از پارک وسایل نقلیه خوددر حاشیه معابر عمومی شهر مهران خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، مرز مهران زودتر از موعد سال‌های گذشته با ازدحام جمعیت زائران اربعین مواجه شده است و تنها در شبانه روز گذشته ۳۲۶ هزار زائر از مرز مهران تردد کردند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

۳۰۳۲/۶۰۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =