شاخص بورس به مسیر رشد بازگشت

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) بیش از ۹ هزار واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۲۲ هزار و ۵۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۷۷۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹ هزار و ۱۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۷۶۰ واحد افزایش به ۹۳ هزار و ۶۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۱۷۸ واحد رشد به ۶۲ هزار و ۲۹۵ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۹ هزار و ۴۷۴ واحد افزایش به رقم ۳۷۱ هزار و ۵۴۶ واحد رسید، شاخص بازار اول ۶ هزار و ۴۸۹ واحد و شاخص بازار دوم ۱۸ هزار و ۵۸۹ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۰۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶۱۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۵۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۷۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۲۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۰۷ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۰۳ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل سرمایه گذاری نیرو (ونیرو) با ۵۵ واحد، البرز دارو (دالبر) با ۳۱ واحد، گروه دارویی سبحان (دسبحا) با ۲۵ واحد و دارویی رازک (درازک) با ۲۳ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین، سایپا، بانک صادرات ایران، نفت سپاهان و صنایع ریخته گری ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۹۴ میلیون و ۴۵۶ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۳۶۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۸۵ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۱۵۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۴۳۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۹۷۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت شیراز (شراز) و قاسم ایران (قاسم) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و بانک دی (دی) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha