تکواندوکاران ایران در جستجوی سهمیه المپیک

تهران- ایرنا- مردان تکواندوی ایران با حضور در رقابت‌های جایزه بزرگ صوفیه در جسجتوی سهمیه المپیک ۲۰۲۰ هستند.

مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در چهار وزن المپیکی از روز جمعه (۲۶ مهرماه) در بلغارستان آغاز می‌شود و سه روز ادامه دارد.

بر این اساس، مردان ملی‌پوش تکواندوی کشورمان، بامداد سه شنبه راهی این کشور می‌شوند.

«آرمین هادی‌پور» در وزن ۵۸- کیلوگرم، «میرهاشم حسینی» و «سروش احمدی» در ۶۸- کیلوگرم و «سجاد مردانی» و «سعید رجبی» در وزن ۸۰+ کیلوگرم، تکواندوکاران ایرانی حاضر در این دوره از رقابت‌ها هستند.

پیش از این قرار بود «فرزان عاشورزاده» نیز در این رویداد حضور داشته باشد اما وی در این میدان مبارزه نمی‌کند.

«فریبرز عسگری» سرمربی تیم ملی ضمن تایید این خبر، گفت: با توجه به وضعیت جسمانی عاشورزاده، پزشک متخصص صلاح ندانست که  فرزان در این مقطع زمانی وزن کم کند. بر همین اساس با برنامه ریزی صورت گرفته تیم ملی با ترکیبی ۵ نفره در مسابقات گرندپری به مصاف رقبا می‌رود.

عسکری افزود: هدف ما این است که عاشورزاده در میان ۲۰ نفر برتر رنکینگ المپیکی قرار بگیرد اما حفظ سلامتی او برای ما در اولویت است و با توجه به شرایط پیش آمده تصمیم گرفتیم تا در گرندپری بلغارستان شرکت نکند. او در تورنمنت صربستان که ۵ آبان ماه برگزار می‌شود، در یک وزن بالاتر به مبارزه می‌پردازد تا رنک خود را ارتقاء دهد.

تیم ملی تکواندو کشورمان بلافاصله پس از رقابت‌های گرندپری عازم صربستان می شود و فرزان عاشورزاده در ادامه به سایر ملی پوشان ملحق می‌شود؛ درمدت زمان باقی مانده تا این مسابقات ملی‌پوشان تکواندو ایران تمرینات مشترکی را با تیم های صربستان و استرالیا برگزار می کند.

به نفرات اول تا سوم جایزه بزرگ صوفیه به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه نقدی تعلق می گیرد.

با توجه به جایگاه مردان تکواندوی ایران در رنکینگ المپیکی، هوگوپوشان کشورمان می‌توانند در صورت موفقیت در شیاپچانگ صوفیه، بیش از گذشته به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ نزدیک شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =