نبود متقاضی برای دریافت تسهیلات اشتغال بانک کشاورزی خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی اشتغال پایدار روستایی بانک کشاورزی خراسان شمالی متقاضی ندارد، تسهیلاتی که با نرخ ۱۰ درصد پرداخت می‌شود.

معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبارات تسهیلات روستایی و عشایری به مجریان طرح ها در ناحیه های صنعتی و نیز شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت پرداخت می شود.

سیدمحمود سیدالحسینی اظهار داشت: در این استان متقاضی که مشمول دریافت تسهیلات سرمایه در گردش باشد، وجود ندارد و بر این اساس تلاش داریم تا در چهارچوب قانون، این منابع را جذب کنیم.

وی افزود: در صورت امکان، این اعتبارات به متقاضیان دریافت تسهیلات سرمایه ثابت داده می شود اما تحقق این امر هنوز نهایی نشده است.  

معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال ۱۰ هزار فقره تسهیلات بانکی به مبلغ سه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی خراسان شمالی هم در این باره گفت: ۱۰ درصد از اعتبارات تسهیلاتی اشتغال روستایی مربوط به تسهیلات سرمایه در گردش است که به متقاضیان اجرای طرح های اشتغال زا در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت پرداخت می شود.  

حسن نوری اظهار داشت: با توجه به اینکه از گذشته، بسترها و شرایط لازم در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر برای توسعه و اشتغال مهیا نبوده، اکنون متقاضی برای دریافت این تسهیلات وجود ندارد.  

وی افزود: در سایر استان ها، تسهیلات مانده از اعتبارات اشتغال روستایی مربوط به نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر، به سرمایه در گردش طرح های خارج از این مناطق هم داده شده است و تلاش داریم تا در چهارچوب قانون، اقدامات لازم در این استان هم برای جذب این منابع انجام شود.  

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها ساکن هستند.  

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.  

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =