از افزایش پنج درصدی سمت‌های دولتی زنان تا کربلایی شدن دو میلیون زائر

استان‌ها - ایرنا - تخصیص ۱۸ میلیون یورو برای بازسازی شبکه آب عشایر، افزایش پنج درصدی سمت‌های دولتی زنان، محدودیت تردد در مسیر اسلام‌آبادغرب به خسروی، انجام عمل جراحی «بون بریج» برای درمان ناشنوایی در شیراز، استقرار اورژانس سیار ارتش در ایلام، دستگیری هشت نفر از عاملان سرقت‌های مسلحانه جنوب شرق کشور و تردد دو میلیون زائر اربعین از جمله مهم‌ترین خبرهای ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

شهادت دو مامور انتظامی در مسیر خاش- سراوان صحت ندارد

محمد هادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت که شهادت دو نفر از ماموران انتظامی در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر در مسیر خاش - سراوان صحت ندارد.

زائران امروز به مرز خسروی مراجعه نکنند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، از زائران اربعین حسینی (ع) خواست امروز (شنبه ۲۰ مهر) از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنند.

سرهنگ «محمدرضا آمویی» گفت: با توجه به جمعیت انبوهی که اکنون در مرز خسروی برای سفر به عراق وجود دارد، سایر زوار تحت هیچ شرایطی به این مرز مراجعه نکنند.

حدود دو میلیون زائر راهی عتبات عالیات شدند

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: حدود دو میلیون زائر از ابتدای محرم تاکنون از چهار مرز زمینی مهران، چذابه، شلمچه و خسروی به عتبات عالیات مشرف شده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.

سردار حسین اشتری در زاهدان اظهار داشت: حدود ۶۰۰ هزار نفر از زائران از سفر عتبات عالیات برگشته‌اند و امروز نیز ۳۰۰ هزار نفر به این آمار افزوده شده است.

محدودیت تردد در مسیر اسلام‌آبادغرب به خسروی

محمد حیدری رئیس پلیس راه استان کرمانشاه، از وجود محدودیت تردد در مسیر اسلام‌آبادغرب به خسروی به علت ازدحام بیش از حد جمعیت زوار خبر داد و گفت: باتوجه به این این محدودیت، مهمترین خواسته ما از زائران گرامی این است با مدیریت زمان سفر خود، از حضور در این محور خودداری کنند.

انجام عمل جراحی " بون بریج " برای درمان ناشنوایی در شیراز

تیم جراحی و کاشت حلزون شنوایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تازه‌ترین رهیافت علمی موفق به انجام عمل جراحی " بون بریج " بر روی یک بیمار ناشنوای ۴۰ ساله در شیراز شد ، با انجام این عمل امیدهای تازه برای بازگشت شنوایی در افراد نیمه شنوا و کسانی‌ که سابقه عمل‌های ناموفق داشته‌اند ایجاد شده است.

استقرار اورژانس سیار ارتش در فرودگاه ایلام

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: اورژانس، گشت امداد و درمان سیار نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدف خدمت به زائران اربعین حسینی در این فرودگاه مستقر و راه‌اندازی شد.

محمد جواد یگانه افزود: این اورژانس درمانی سیار به منظور آماده باش برای خدمات‌رسانی بهتر و سریع‌تر به زائران اربعین حسینی در این فرودگاه راه‌اندازی شده است.

دستگیری ۸ نفر از عاملان سرقت‌های مسلحانه در جنوب شرق کشور

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ۸ نفر از عاملان سرقت‌های مسلحانه و به عنف با تلاش شبانه‌روزی پلیس در جنوب شرق کشور دستگیر و ۲۲ فقره سرقت نیز کشف شد.

سردار محمد قنبری اظهار داشت: پلیس آگاهی با همکاری دیگر رده‌های عملیاتی سیستان و بلوچستان در بررسی پرونده‌های سرقت‌های به عنف و مسلحانه در یک هفته گذشته ۸ نفر از عاملان سرقت‌ها را شناسایی و تحت مراقبت قرار دادند.

۴۷ باند سارق حرفه‌ای در پایتخت متلاشی شد

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد:‌ پس از یک ماه انجام عملیات شناسایی، ٤٧ باند سارق حرفه‌ای در پایتخت شناسایی و ۱۸۷ سارق در ۴۸ ساعت بازداشت شدند.

سردار حسین رحیمی اظهار داشت: این باندها اقدام به سرقت، زورگیری و سایر جرایم می‌کردند.

اشتغال زنان در مناصب دولتی پنج درصد بیشتر شد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر این که زنان و خانواده از موضوع‌های کلیدی و مورد توجه رییس جمهوری است، گفت: اشتغال زنان در مناصب اداری و اجرایی در دولت تدبیر و امید پنج درصد بیشتر شده است.

معصومه ابتکار توجه به حوزه زنان را از محورهای مهم فعالیت‌های دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: از سال ۹۶ که پایش به کارگیری بانوان در مناصب دولتی را شروع کردیم ۱۳.۶ درصد از مدیران دولت زن بودند که اکنون به ۱۸.۸ درصد رسیده است.

تخصیص ۱۸  میلیون یورو برای بازسازی شبکه آب عشایری

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۱۸ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای بازسازی و توسعه شبکه آب آشامیدنی بخش عشایری کشور تخصیص یافت.

کرمعلی قندالی افزود: با تخصیص این میزان اعتبار ۴۷۰ طرح در بخش بازسازی و توسعه شبکه آب آشامیدنی در بخش عشایری کشور در دست اجرا است که با تکمیل آن مشکلات کم‌آبی ۱۷ هزار خانوار عشایر کشور برطرف می شود.

استاندارد جلوی واردات کالاهای مجهول به کشور را می‌گیرد

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد گفت: این سازمان قاطعانه جلوی واردات کالاهای مجهول و بدون هویت به کشور را می‌گیرد و در این زمینه فشارها را به جان خریدیم که از ایمنی و سلامت جامعه دفاع کنیم.

مسلم بیات افزود: برخی سودجویان خارجی به واسطه تامین نیازها در فضای تحریم اقدام به تولید و عرضه کالای بی‌کیفیت به کشور می‌کنند و استاندارد با نظارت بر واردات مواد اولیه تولید کنندگان داخلی، فعالیت بدون دغدغه‌ای را برای آنان فراهم کرده است.

هیچ گونه دغدغه امنیتی در مرز خسروی نداریم

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: طبق گزارش‌های فرمانده حشدالشعبی و با همکاری و هماهنگی بسیار خوب رده‌های مرتبط ایرانی و عراقی و اشرافیت کامل بر منطقه هیچ گونه دغدغه امنیتی در مسیر مرز خسروی و منذریه عراق نداریم.

سردار قاسم رضایی افزود: یک اتفاق تاریخی در مرز خسروی افتاده و آن همدلی بین رده های مرتبط ایران و عراق است که تابلوی خروجی این عملیات بزرگ و مشترک، وحدت کامل برای هدفی مشترک است و در واقع کسوت واقعی خادمان زائران در مرز خسروی مشهود است.

داده‌های مکانی در کاهش هزینه‌ حوادث طبیعی موثر است

 رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: استفاده از داده‌های اطلاعات مکانی و سنجش از دور چه در زمان مخاطرات طبیعی و چه خارج از این دوره‌ها، بر کاهش هزینه‌ها در کشور موثر است.

امیرسرتیپ دوم مجید فخری  افزود: علوم ژئوماتیک در دنیا پیشرفت‌های خیلی زیادی کرده و سنجنده‌ها، سکوها و علوم مختلف از این داده‌های متنوع استفاده می کنند.

افزایش تولید ۵۸۹ واحد صنعتی کوچک، بیش از ۲۵ درصد

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با اجرای برنامه‌های افزایش تولید واحدهای کوچک صنعتی، میزان تولید ۵۸۹ واحد صنعتی کوچک کشور حداقل ۲۵ درصد افزایش یافت.

علی‌اصغر مصاحب گفت: از ناحیه این افزایش تولید برای سه هزار و ۶۹۰ نفر اشتغالزایی شده است.

گزارش های استان ها

"خانه‌های بوم‌گردی؛ توسعه گردشگری روستایی ملایر" نام گزارشی از مرکز همدان است که به معرفی روستاهای استان در بحث گردشگری پرداخته است.

گزارشی با عنوان "موج خروشان عاشقان کربلا به راه افتاده است" از گروه استان‌ها که حال و هوای سفر زائران اربعین حسینی را توصیف کرده است.

گزارشی "برندی به نام گردوی سلسله" نیز از مرکز خرم آباد که به معرفی گردوی پوست کاغذی سلسله که یکی از ظرفیت های این شهرستان است پرداخته است.

"پاییز مازندران در جنگل های راش سوادکوه" نیز گزارشی از مرکز ساری است که به توصیف جنگل راش سواد کوه پرداخته است.

مرکز ایلام گزارشی با عنوان  "یک روز با زائران اربعین از ایلام تا مهران" را درباره مرز مهران و استان ایلام که نزدیک‌ترین گذرگاه زمینی به کربلای معلی است را منتشر کرده است.

"سینمای ایران و ترسی که به دل راه نمی‌دهد"نیز عنوان میزگردی از مرکز قزوین است که به بررسی ورود ژانر ترسناک به سینمای ایران پرداخته است.

۱۳۵۲/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =