کشاورزان از قوانین صندوق بیمه کشاورزی آگاهی کامل داشته باشند

زنجان – ایرنا - معاون خدمات صندوق بیمه‌ای بانک کشاورزی استان زنجان گفت: کشاورزان باید از قوانین صندوق بیمه کشاورزی اطلاع و آگاهی کافی داشته باشند و آن را رعایت کنند چراکه آگاهی در این خصوص موجب کاهش نارضایتی آنان از بیمه محصولات می‌شود.

رامین موسی‌خانی روز ‌یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آگاهی کامل از قوانین بیمه کشاورزی و رعایت مفاد آن با عنوان شرایط ضمن عقد بیمه نامه توسط کشاورزان امضا و به آنها تحویل داده می‌شود باید اجرا شود چرا که جزو الزامات است.

وی اظهار داشت: بر اساس بند ۹ شروط ضمن عقد بیمه نامه، کشاورز متعهد می‌شود حداکثر ظرف هفت روز از زمان وقوع حادثه و قبل از محو آثار خسارت مراتب را به صورت کتبی به شرکت بیمه ای اعلام و رسید( شماره کد رهگیری) دریافت کند.

موسی‌خانی تاکید کرد: عدم مطالعه و رعایت این قوانین می‌تواند مشکلاتی در تایید و پرداخت غرامت‌ها برای کشاورزان بوجود آورد که این موجب نارضایتی آنها می‌شود.

معاون خدمات صندوق بیمه‌ای بانک کشاورزی استان زنجان گفت: چشم پوشی از خسارت‌های جزئی باعث کاهش ضریب خطر از سال های بعد شده و به تبع آن موجب کاهش حق بیمه سهم بیمه گذار و افزایش حداکثر تعهد برای آن محصول خواهد شد.

موسی خانی اظهار داشت: بیمه پایه در بخش کشاورزی تحول جدید در این بخش است که باعث کاهش ضریب خطر (کاهش حق بیمه) و افزایش تعهد در سال بعد می‌شود.

وی یادآوری کرد: تولید در بخش کشاورزی ۵۰ درصد مربوط به مدیریت کشاورز و ۵۰ درصد مابقی نیز به شرایط اقلیمی و محیطی وابسته است و با توجه به شرایط آب و هوایی ریسک هایی از قبیل سیل، سرمازدگی، تگرگ و دیگر موارد سالانه به محصولات کشاورزی و باغی خسارت وارد می‌کند.

معاون خدمات صندوق بیمه ای بانک کشاورزی استان زنجان گفت: بیمه نقش قابل توجهی در جبران بخشی از خسارت های وارده را داشته و در واقع وظیفه ذاتی صندوق بیمه تعدیل نوسانان درآمدی کشاورزان است.

۹۵۰۵/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =