جایزه بزرگ علمی علی پولاد در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

تبریز- ایرنا- چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی «علی پولاد» با تجلیل از ۱۰۰ دانشجوی برگزیده از ۱۰ دانشگاه منتخب آذربایجان‌شرقی در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به لزوم برگزاری چنین جشنواره‌ هایی در سطح آذربایجان شرقی گفت: دانشجویان نخبه به عنوان بخش مهمی از سرمایه‌ ملی در به ثمر رسیدن برنامه‌های توسعه علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور، همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای شناسایی، حمایت و تشویق آنان ضروری است.

حمید احمدی اضافه کرد: دانشگاه تبریز برای چهارمین سال پیاپی به منظور ایجاد بستری مناسب برای شناسایی، حمایت و تشویق دانشجویان مستعد و هدایت استعدادهای درخشان به سمت اولویت‌های راهبردی کشور در قالب برگزاری جشنواره‌ای دانشجویی، جایزه‌ای تحت عنوان جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) را به حائزین شرایط اعطا می‌کند.

وی با اشاره به شرایط شرکت کنندگان در این جشنواره افزود: دانشجویان شاغل به تحصیل و همچنین دانش آموختگانی که در سال ۹۸ فارغ  التحصیل شده‌اند، مشروط بر این که بالاترین مقطع تحصیلی خود را در یکی از ۱۰ دانشگاه منتخب آذربایجان شرقی شامل دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه مراغه، دانشگاه بناب، دانشگاه پیام نور (واحدهای آذربایجان شرقی)، دانشگاه آزاد اسلامی (واحدهای آذربایجان شرقی) و دانشگاه جامع علمی- کاربردی (واحدهای آذربایجان شرقی) سپری کرده باشند، می‌توانند نسبت به تهیه و ارسال مدارک جهت شرکت در این رقابت اقدام کنند.

احمدی اضافه کرد: متقاضیان ابتدا باید شیوه نامه اجرایی جایزه را که از طریق وب سایت dotsa.tabrizu.ac.ir در دسترس عموم قرار دارد، به دقت مطالعه و سپس فرم ثبت نام را تکمیل کرده و به همراه مدارک و مستندات لازم (مذکور در ماده (۴) شیوه نامه اجرایی)، حداکثر تا ۲۹ مهرماه سال جاری، به آدرس پستی دبیرخانه ارسال کنند.

وی گفت: هیات داورانی متشکل از اعضای هیأت علمی دانشگاه های منتخب ۱۰ گانه، بررسی پرونده‌های واصله را بر عهده داشته و نحوه امتیازدهی به سوابق مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری متقاضیان بر مبنای شیوه نامه اجرایی چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی خواهد بود که توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز تدوین شده و به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسیده است.

دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) با اشاره به این که از دانشجویان منتخب با اهدای لوح سپاس، تندیس افتخار و جایزه نقدی، تجلیل می‌شود، خاطرنشان کرد: مجموع جوایز نقدی در نظر گرفته شده برای نفرات برگزیده، بالغ بر ۳.۵ میلیارد ریال بوده که توسط علی پولاد، خیر حوزه های فرهنگی، اجتماعی و علمی تقبل شده است.

علی پولاد از سرمایه گذاران بخش خصوصی ایرانی، ساکن در ترکیه است که در سال های گذشته هزینه های زیادی را در حوزه علم، فرهنگ و هنر و ادب کشورمان صرف کرده است. 

حمایت مالی از برگزاری کنگره عمر خیام در نیشابور و نیز راه اندازی موسسه نظامی پژوهشی در تبریز، نمونه ای از فعالیت های این سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج است.

۶۱۲۰/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =