اجرای طرح ترویج فرهنگ استاندارد بین دانش آموزان البرز

کرج - ایرنا - مدیر کل استاندارد البرز گفت: طرح ترویج فرهنگ استاندارد با هدف آشنایی دانش آموزان با مفاهیم استاندارد در بین دانش آموزان استان آغاز شد.

فتانه شکرالهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح،کارشناسان  با زبانی ساده و قابل درک برای کودکان، به بیان اهمیت استاندارد، ترویج فرهنگ استاندارد و مسائل پیرامون آن پرداخته و دانش آموزان را با علامت استاندارد و اهمیت وجود آن بر روی محصولات آشنا کردند.

وی اظهار کرد:  توزیع بسته های فرهنگی و آموزشی ، برگزاری مسابقه طرح سئوالات با موضوع استاندارد و اهدا جوایز به برنگان آن   از دیگر برنامه های این طرح در مدارس را به خود اختصاص داده است.

شکرالهی با اشاره به اینکه  در این طرح نقش سازنده استاندارد در زندگی روزمره مردم برای تامین سلامت و ایمنی جامعه عنوان می شود، گفت: بر اساس قانون ارتقای کیفی، باید کلیه کالاهای تولید داخل مشمول استاندارد اجباری بوده و تولیدکنندگان بر اساس استاندارد به تولید و عرضه محصولات خود اقدام کنند.

مدیر کل استاندارد البرز ادامه داد: سامانه رسیدگی به شکایات این اداره سامانه ۱۵‌۱۷ و پیامک ارسالی به اصالت پروانه صادرات کالا ۱۰۰۰۱۵۱۷ می باشد.
۲۳ تا ۲۹ مهرماه به عنوان هفته استاندارد نامگذاری شده است.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

۷۴۱۱/ ۶۱۵۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha