۲۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83513747
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۳۳درصدی شمار مدیران زن در زنجان

زنجان - ایرنا - طی حدود یک سال گذشته میزان بکارگیری بانوان در مناصب مدیریتی در استان زنجان، نسبت به سال های گذشته، ۳۳ درصد رشد پیدا کرده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در زمان حاضر فضای مطلوب و مساعدی در استان برای افزایش مشارکت زنان فراهم شده است.

ماهرخ بلوری افزود: با همراهی اقشار مختلف بانوان و با تکیه بر اسناد بالادستی، فعالیت ها و برنامه های حوزه بانوان در استان با یک تقسیم کار بین بخشی پی گرفته می شود و در این مسیر تلاش داریم تا اقدامات موازی و جزیره ای به حداقل برسد.  

وی اظهار داشت، برنامه های حوزه بانوان در استان به طور عمده در محورهای تحکیم بنیان خانواده، ارتقای نقش بانوان در حوزه های اجتماعی و تعمیق باورها و ارزش ها طراحی و اجرا می شود.  

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان به ضرورت بهره گیری از توانمندی بانوان اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از ۵۵ درصد دانشجویان، ۴۴ درصد از دانش آموختگان و ۲۴ درصد اعضای هیات علمی دانشگاهها در کشور را زنان تشکیل می دهند.

وی افزود: باید با اعتماد به توانمندی زنان، زمینه حضور پر رنگ آنان در فرآیند تصمیم گیری ها را بیش از پیش فراهم کنیم.

به گزارش ایرنا، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده هفته گذشته در زنجان گفت: شمار مدیران زن در دولت از ۱۳.۸ درصد در سال ۹۶ به ۱۸.۸ درصد در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =