۱۷۱۱ راننده خودروهای باری و مسافربری سیستان و بلوچستان آموزش دیدند

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: دوره‌های آموزشی در ۶ ماهه نخست امسال برای هزار و ۷۱۱ راننده بخش حمل و نقل جاده‌ای این استان برگزار شد.

محمد یاسین احمدیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره‌های آموزشی شامل عناوینی نظیر بدو خدمت باری، بدو خدمت مسافری، مدیران فنی، حمل و نقل مواد خطرناک، بارهای ترافیکی و دوره اختصاصی مدیران عامل شرکت‌های حمل و نقل باری و مسافری بوده است.
 وی با اشاره به اهمیت آموزش رانندگان، بیان کرد: مهارت‌های رانندگی، مشخصات وسایل نقلیه عمومی، اسناد حمل و نقل، امداد و نجات جاده‌ای، بررسی و تشریح تصادف جاده‌ای، قوانین و مقررات حمل و نقل جاده‌ای، بهداشت و سلامت شغلی رانندگان از جمله مهمترین سرفصل‌های آموزشی به رانندگان باری و مسافری استان بود.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: دوره‌های آموزشی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با هزار و ۵۰۲ نفر، ۱۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی حرکت در مسیر مقررات و اجرای فعالیت‌های فرهنگی را یکی دیگر از راه‌های ارتقای سطح آگاهی رانندگان وسایل نقلیه عمومی دانست و خاطر نشان کرد: تعدادی از رانندگان حمل و نقل عمومی ممکن است با وجود داشتن سابقه طولانی از برخی مقررات راهنمایی و رانندگی کم اطلاع باشند که برگزاری دوره‌های آموزشی کمک خوبی به آگاهی از مقرارات می‌کند.

احمدیان در پایان بر اهمیت بروز شدن اطلاعات رانندگان و تأثیر مستقیم آن در کاهش سوانح رانندگی در جاده‌ها تأکید کرد.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =