۲۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83513672
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۵ درصد زندانیان بویین زهرا شاغل شده‌اند

قزوین - ایرنا - ۷۵ درصد مددجویان زندانی در شهرستان بویین زهرا از ابتدای سال جاری تاکنون شاغل شده و کمک خرج خانواده هستند.

رییس زندان بویین زهرا روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: اشتغال و حرفه‌آموزی از اولویت‌های اصلی در بازپروری و اصلاح و تربیت مددجویان است که این مرکز با بهره­‌برداری از تمامی ظرفیت‌ها توانسته برای بیش از ۷۵درصد مددجویان این زندان اشتغالزایی کند.

محمد حسین کیامینی افزود: اشتغال نشسته مددجویان با همکاری و مساعدت انجمن حمایت زندانیان بویین زهرا و یک شرکت تولید و مونتاژ قطعات پلاستیکی راه اندازی شده که این اقدام در تقویت روحیه مددجویان و کاهش فشارهای روانی و مالی خانواده ­های آنها بسیار تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه ۱۵ درصد از مددجویان زندان نیز در کارگاه‌های معرق ،خیاطی و صنایع دستی مشغول به فعالیت و کسب درآمد هستند، گفت: اشتغال مددجویان زندانی علاوه بر ارتقای روحیه انها، به رونق اقتصاد خانواده‌ این زندانیان نیز کمک می‌کند و در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.

کیامینی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف و سیاست‌های اصلی زندان در اشتغال مددجویان زندانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی است که تحقیقات نشان داده این هدف تاکنون محقق شده است.

استان قزوین سه هزار و ۷۰۰ زندانی دارد.

۹۹۲۵ / ۳۰۱۳