تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر نباید با مشکل مواجه شود

تبریز-ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی گفت: تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر نباید در هیچ مقطعی دچار مشکل شده و با اخلال مواجه شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا، عباس پورحسن در نشست مدیران و معاونان مؤسسه های آموزش عالی غیرانتفاعی، غیردولتی و مراکز علمی کاربردی استان، بر همکاری و همراهی این مؤسسه ها در تکریم دانشجویان شاهد و ایثارگر تاکید و اضافه کرد: همه باید تلاش کنیم تا اشتغال به تحصیل و کسب مدارج علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر در هیچ برهه ای با مشکل روبرو نشود.

وی با اشاره به اینکه مشکلات جامعه ایثارگری در تمامی ابعاد حائز اهمیت است، افزود: اشتغال به تحصیل و کسب مدارج علمی یکی از اولویت های مهم و اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان است و در این رابطه خدمات خود را افزایش خواهیم داد.

پورحسن با بیان اینکه تکلیف شرعی و دینی همه آحاد مردم در هر مسئولیت و جایگاهی حفظ کرامت و شأن خانواده های شهدا و ایثارگران است، افزود: اکنون بیش از هر زمان دیگری به علت وضعیت نامناسب اقتصادی کشور باید اتحاد ملی و وحدت خود را حفظ کنیم.

وی عزت، صلابت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی را مرهون خون شهدا و استقامت خانواده های آنها دانست.

پورحسن با بیان اینکه شهدا و ایثارگران هویت بخش ملت شریف ایران اسلامی هستند، یادآوری کرد: باید در زمینه پرداخت به موقع شهریه تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در مراکز عالی،  همفکری لازم بین دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزشی عالی با بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر ارگان‌های ذیربط انجام شود تا هیچ فرد ایثارگری به علت عدم پرداخت شهریه از ادامه تحصیل باز نماند.

وی گفت: هم اکنون تعداد ۲۰۸ دانشجوی شاهد و ایثارگر در ۱۲ موسسه غیرانتفاعی و علمی کاربردی در آذربایجان شرقی مشغول به تحصیل هستند.

آذربایجان شرقی در طول دوران دفاع مقدس با تقدیم حدود ۱۰ هزار شهید، ۲۳ هزار جانباز و یک هزار و ۹۰۰ نفر آزاده توانست در این امتحان الهی به شایستگی بیرون آید و نام خود را همچون گذشته بار دیگر بر تارک تاریخ ایران و جمهوری اسلامی بنشاند.

۳۰۳۸/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =