چهاردهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران در شهرکرد گشایش یافت

شهرکرد- ایرنا- چهاردهمین نمایشگاه کتاب ناشران کشوری روز شنبه با حضور ۴۲۰ ناشر کشوری و استانی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرکرد گشایش یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار داشت: در این نمایشگاه ۷۰ هزار عنوان کتاب با تخفیف ۳۰ درصدی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.
جواد کارگران دهکردی افزود: ۴۰۰ ناشر کشوری و ۲۰ ناشر استانی در ۲۰۰ غرفه کتابهای خود را عرضه کرده‌اند و ۲۰ غرفه نیز در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای استان قرار داده شده است.
وی از اختصاص ۱۴ میلیارد ریال یارانه کتاب برای این نمایشگاه خبر داد و گفت: چنانچه استقبال بیشتری از نمایشگاه از سوی مردم انجام گیرد ،این میزان نیز افزایش می‌یابد.
کارگران، با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۷ میلیارد ریال کتاب در نمایشگاه استان به فروش رسید، افزود: همچنین ۱۹۰ هزار نفر از نمایشگاه دیدن کردند که پیش‌بینی می‌شود امسال استقبال بیشتری از نمایشگاه صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از اجرای برنامه‌های جنبی در حاشیه نمایشگاه خبر داد و گفت: برگزاری کارگاه‌های نقد کتاب، رونمایی کتاب، برگزاری عصر شعر عاشورایی، حافظ‌خوانی و شاهنامه‌خوانی از مهمترین این برنامه‌هاست.
کارگران خاطرنشان کرد: کتابفروشی‌های سطح شهر نیز بن کارت‌های نمایشگاه کتاب را تا سه هفته بعد از پایان نمایشگاه می‌پذیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین با اشاره به اهمیت امر مطالعه در دین اسلام، اظهار داشت: در دین اسلام جایگاه ویژه‌ای به کتاب و کتابخوانی اختصاص یافته است و مهمترین نشانه آن کتاب قرآن به عنوان معجزه پیامبر گرامی اسلام است.

لیلا محمدیان با بیان اینکه جامعه کتابخوان آسیب‌ناپذیر می‎شود، تصریح کرد: با وجود تنگناهای اقتصادی و شرایط حاکم بر اقتصاد کشور نباید کتاب را از سبد خانوارها حذف و یا کم کرد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه کتاب تا ۲۵ مهرماه صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ پذیرای کتاب دوستان و بازدیدکنندگان است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =