۲۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۱
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83513549
۰ نفر

برچسب‌ها

خدمات دولت به نقاط محروم چشمگیر بوده است

قزوین - ایرنا - نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات دولت به نقاط محروم و کم‌تر توسعه یافته چشمگیر و قابل توجه بوده اما با این وجود این مناطق نیازمند حمایت‌های بیشتری هستند.

روح الله بابایی صالح روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان آوج گفت: خدمات دولت با توجه به شرایط اقتصادی و فشارهایی که از هر سو به کشور ما وارد می شود، متناسب و در خور توجه بوده است.
افزود: آوج به کودکی تشبیه می شود که نیاز به رسیدگی داشته تا جایی که اگر در سال های گذشته خدماتی در آن صورت می گرفت امروز شاهد بسیاری از نارسایی ها در آن نبودیم.
وی با انتقاد از نبودن یک استخر شنا سرپوشیده  در این شهرستان، آوج را دچار کمبودهای اساسی در خصوص زیرساخت های ورزشی دانست و تصریح کرد: با وجود جمعیت ۴۳ هزار نفری و با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۲۰ خانه ورزشی روستایی در این شهرستان به تجهیزات ابتدایی بهره مند شده اند. 
به گفته وی در سال های گذشته اقدامات قابل توجهی در حوزه گازرسانی به آوج انجام شده است و در سه سال گذشته ۹۷ درصد خانوارهای روستایی آوج  با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از نعمت گاز بهره مند شده اند.
وی اضافه کرد: با توجه به میزان بارش های مناسب، این شهرستان با کمبود آب شرب روبرو بوده اگرچه چاه های دستی مشکلی را برای آب های زیرزمینی ایجاد نمی کند اما درخواست داریم تا تسهیلاتی در این زمینه از سوی آب منطقه ای استان به آوج اختصاص پیدا کند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به مجوز ۶ تخت دیالیز برای این شهرستان تاکنون اقدامی در خصوص تهیه و راه اندازی آن صورت نگرفته و این در حالی است که آوج نیازمند استقرار اداره تامین اجتماعی نیز هست. 
۸۰۵۴ / ۳۰۱۳