طرحی برای کمک به مددجویان عازم اربعین

تهران- ایرنا- کمیته امداد امام خمینی(ره) طرحی را راه انداخته است که نیکوکاران می‌توانند برای اعزام مددجویان زیرپوشش این نهاد به مراسم راهپیمایی اربعین در کربلا کمک کنند.

به گزارش ایرنا طرح شوق زیارت زمینه ای را فراهم می کند تا کسانی که خودشان امکان رفتن به کربلا را ندارند اما می توانند به اعزام نیازمندان و مددجویان کمک کنند، مشارکت داشته باشند.

در همین زمینه بنا به گفته مسئولان کمیته امداد استان تهران ۲ هزار و ۴۰۰ مددجوی زیر پوشش این نهاد نیز از این استان عازم پیاده روی اربعین امسال می شوند.

معاون امور فرهنگی اداره کل کمیته امداد استان تهران به ثبت نام ۲ هزار و ۴۰۰ مددجو برای شرکت در پیاده روی اربعین اشاره و بیان کرد: این اعزام‌ها از طریق طرح شوق زیارت خیران تا پایان صفر ادامه دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از این اداره کل، حسین زمانیان با اشاره به اینکه این اعزام ها با مساعدت نیکوکاران انجام می شود افزود: استقبال مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان تهران برای حضور در پیاده روی اربعین چشمگیر بوده است و آمار ثبت نام کنندگان در مقایسه با سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد دارد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران همچنین از اعزام مددجویان زیرحمایت در شش ماه نخست امسال به عتبات عالیات خبر داد و افزود: در شش ماه گذشته ۱۷۶ مددجو در سفر زیارتی به عتبات عالیات مشرف شده‌اند.

زمانیان خاطرنشان کرد: این مددجویان با کمک نیکوکاران و در قالب طرح شوق زیارت به این سفر معنوی مشرف شدند.

وی اظهارداشت: شوق زیارت یکی از طرح های کمیته امداد است که نیکوکاران می‌توانند کمک های نقدی خود را به حساب ۸۸۸۸ بانک ملی ایران با کد شبای IR۵۹۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۱۰۲۳۸۰۲۳۸۰۰۳، مراجعه به نشانی اینترنتی www.shogheziarat.ir یا محل های مشخص شده در وب سایت کمیته امداد پرداخت کنند.

زمانیان تصریح کرد: کمک های غیرنقدی نیز شامل محل اسکان، پذیرایی و حمل و نقل زائران است که خیران می‌توانند با تکمیل فرم‌های مربوطه نحوه همکاری خود را مشخص کنند و در اولین فرصت با متقاضیان تماس گرفته می‌شود.

تهرام/۷۲۴۷/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها