۸۴۴ دانشجوی جدید در دانشگاه دامغان جذب و ثبت نام شدند

سمنان-ایرنا- رئیس دانشگاه دامغان گفت: ۸۴۴ دانشجوی تازه‌ورود در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از مهر ۹۸ وارد این دانشگاه شدند.

عبدالعلی بصیری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: دانشگاه دامغان دارای ۳۰ رشته کارشناسی ارشد و ۱۶ رشته دکتری است که در ۲ رشته دکتری جدید نیز، تعداد هشت دانشجو پذیرش شدند. 
بصیری تصریح کرد: دانشگاه دامغان آمادگی پذیرش ۳۰۰ دانشجو در رشته های کارشناسی ارشد را به سازمان سنجش اعلام کرده است که تاکنون ۱۳۰ نفر ثبت نام شدند. 
وی اظهار داشت: در مهرماه امسال ۲ رشته دکتری به رشته های دانشگاه دامغان اضافه شد که در مجموع تمامی رشته ها، تاکنون ۱۴ دانشجو در رشته های مقطع دکتری این دانشگاه ثبت نام کردند. 
بصیری اضافه کرد: این واحد دانشگاهی یک هزار و ۱۰۰ نفر پذیرش سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ را در رشته های کارشناسی، به سازمان سنجش اعلام کرد که تاکنون ۷۰۰ نفر از این تعداد ظرفیت ثبت نام انجام شد. 
رئیس دانشگاه دامغان خاطر نشان کرد: ثبت نام و پذیرش از دانشجویان کارشناسی تازه‌ورود همچنان در این دانشگاه ادامه دارد. 
در حال حاضر بیش از پنج هزار دانشجو در ۷۲ رشته و گرایش در دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می کنند. این دانشگاه دارای ۱۶۲ عضو هیات علمی، هشت دانشکده، ۵٨ آزمایشگاه، ۱٨ کارگاه، سه سایت، یک خانه ریاضی و یک لابراتوار زبان است.
شهرستان دامغان دارای ۶ دانشگاه، دانشکده و موسسه آموزشی است.

۹۸۵۶/۶۱۰۳

اخبار مرتبط