نرخ بیکاری در استان مرکزی کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری این استان نیم درصد کاهش یافت.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: آخرین نرخ بیکاری اعلام شده این استان هشت و سه دهم درصد است که مربوط به بهار می‌باشد و این نرخ در مدت مشابه قبل هشت و هشت دهم درصد به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی، شرایط تولیدی و اقتصادی در استان مرکزی مطلوب است و انتظار می‌رود نرخ بیکاری تا پایان سال جاری با کاهش چشمگیری همراه باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق استان مرکزی نیز نسبت به مدت مشابه قبل با کاهش  ۱۹ شرکت همراه است و شمار کارگران دارای حقوق معوق صنعتی در این منطقه از هشت هزار و ۷۲ نفر در سال گذشته به پنج هزار و ۵۵۳ نفر در سال جاری رسیده است.

آبایی هزاوه اظهار داشت: شمار ماه‌های معوق حقوق واحدهای تولیدی استان مرکزی در ۶ ماه نخست پارسال ۲۰۵ ماه بود که این مهم در ۶ ماه نخست امسال به ۱۴۲ ماه کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: دادخواست‌های کارگری استان مرکزی در سال جاری کاهش چشمگیری داشته و شمار تعدیل نیروی واحدهای تولیدی نیز نسبت به مدت مشابه قبل کمتر گزارش شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: ۶ هزار و ۴۵۳ نفر از کارگران واحدهای تولیدی استان مرکزی در ۶ ماه نخست امسال از مزایای بیمه تکمیلی برخوردار شده‌اند که بحث افزایش هرچه بیشتری ارائه خدمات مختلف به کارگران در دستور کار جدی قرار دارد.

آبایی هزاوه افزود: اجرای برنامه‌های اوقات فراغت برای بیش از پنج هزار نفر از فرزندان کارگر در واحدهای تولیدی، افزایش ضریب نفوذ بیمه تامین اجتماعی به بیش از ۶۶ درصد، برگزاری بیش از ۱۶ دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و پنج دوره آموزشی مهارت‌های زندگی برای جامعه کارگری استان مرکزی و ایجاد خانه فرهنگ کار و تلاش بخش دیگری از خدکات ارایه شده به این قشر است.

بر اساس آخرین آمار، ۴۶۳ هزار و ۳۳۱ نفر از جمعیت استان مرکزی در زمره جمعیت فعال قرار دارد و جمعیت شاغل این استان نیز ۴۱۷ هزار و ۹۰۷ نفر است.

۳۰۰۵/۶۰۱۳/

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha