اعطای تسهیلات به پست‌بانکهای روستایی زنجان جهت خرید دستگاه خودپرداز

زنجان - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: ۵۹ دستگاه خودپرداز (ATM) در باجه‌های پست‌بانک روستایی استان فعال هستند و پست‌بانک زنجان برای ارائه تسهیلات با نرخ کارمزد ۱۵ درصد جهت خرید این دستگاه توسط سایر باجه‌های پست‌بانک روستایی آمادگی دارد.

وحید فرخی روز یکشنبه در جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان افزود: بر اساس آخرین گزارش مدیریت شعب پست‌بانک این استان، ۱۶ دستگاه در روستاهای شهرستان زنجان، ۱۵ دستگاه در خدابنده، ۶ دستگاه در ابهر، ۲ دستگاه در خرمدره، پنج دستگاه در سلطانیه، هشت دستگاه در طارم، چهار دستگاه در ماهنشان و سه دستگاه در ایجرود به روستاییان خدمات ارائه می‌دهند.

وی اظهار داشت: از مجموع این خودپردازها ۳۶ دستگاه از محل اعتبارات خدمات عمومی اجباری(USO) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم به صورت امانی به باجه‌های پست‌بانک روستایی تحویل داده شده است.

فرخی خاطرنشان کرد: بقیه دستگاه‌ها نیز از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری یا اعتبارات داخلی با مالکیت باجه‌های پست‌بانک در روستاها نصب شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در ادامه، به نحوه واگذاری و محل اعتبارات حمایتی که تاکنون برای دستگاه‌های ATM در روستاها انجام شده و نیز روش‌های حمایتی جدید ممکن برای واگذاری این دستگاه‌ها در روستاهای متقاضی اشاره کرد.

طرح پایش ارتباطات روستایی، مشکلات دکل‌های تلفن همراه در ساختمان‌های اداری و پروژه ارتقای سایت‌های روستایی از تلفن ثابت روستایی (WLL) به نسل ۲G موضوعاتی بود که در این جلسه، پیرامون آن‌ها بحث و گزارش‌های مربوطه ارائه شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با توجه به حساسیت‌های موجود نسبت به تشعشعات فرکانسی بر ساماندهی و یکپارچگی دکل‌های تلفن همراه اپراتورهای مختلف تاکید کرد.

وی گفت: طرح عملیات پایش ارتباطات روستایی با هدف شناسایی و به‌روز رسانی وضعیت ارتباطی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان اجرا می‌شود.

فرخی اظهار داشت: این طرح به صورت پایش میدانی و با حضور تیم‌های متعدد متشکل از کارشناسان اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مخابرات منطقه و اداره ارتباطات زیرساخت استان در ۷۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان اجرا می‌شود.

وی افزود: اطلاعات جمع‌آوری شده توسط تیم‌های کارشناسی در «سامانه دیار» ثبت و ملاک برنامه‌ریزی‌های توسعه ارتباطات روستایی برای کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری قرار می‌گیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: جمع‌آوری اطلاعات برای شناسایی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات روستاهای استان باید به صورت دقیق انجام شود و اطلاعات به‌دست‌آمده برای توسعه حوزه ICT و اقدامات آتی در روستاها کمک کند.

۹۵۵۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =