فروش بلیت قطارهای دهه آخر صفر آغاز شد

مشهد- ایرنا- پیش فروش بلیت قطارها از تاریخ اول تا ۱۰ آبان ماه امسال همزمان با دهه پایانی ماه صفر از امروز یکشنبه آغاز شد.

مدیر کل راه آهن خراسان روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: پیش فروش بلیت قطار در تمامی مسیرها از طریق درگاه های اینترنتی و مراکز مجاز عرضه بلیت امروز یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ راس ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.

 مصطفی نصیری ورگ افزود: هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به سایت های اینترنتی شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی  بلیت های مورد نیاز خود را خریداری کنند.

 وی اضافه کرد: در مسیرهای تهران، شیراز، تبریز، قم، اهواز، بندرعباس و کرمان حمل خودرو تعریف شده است اما تا به امروز هیچ قطار فوق العاده ای برای مسیرهای منتهی به مشهد به مناسبت تعطیلات روزهای پایانی دهه صفر اعلام نشده است.

شمار ایستگاه‌های راه آهن خراسان ۲۳ ایستگاه است و روزانه به طور معمول ۹۴ رام قطار مسافربری و ۱۰ رام قطار باری در این مسیر ریلی به صورت رفت و برگشت حرکت می کنند.  

از مجموع ۱۰ هزار کیلومتر ظرفیت شبکه ریلی کشور، هزار و ۴۰۰ کیلومتر آن معادل ۱۴ درصد در خراسان رضوی قرار دارد.

تراکم ریل در این استان نسبت به مساحت آن دو برابر میانگین کشوری است و به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد بیش از ۴۰ درصد قطارهای مسافربری ایران به مشهد رفت و آمد می کنند.

۳۲۲۱/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =