سهم زنان مازندران در دولت تدبیر و امید ۴۰ پروژه است

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت رییس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت : در دولت تدبیر و امید ۴۰ پروژه برای زنان مازندران تعریف و اجرایی شده است.

اطهره نژادی روز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران در ساری افزود : این پروژه ها با مشارکت نهادها و وزارتخانه هایی همچون جهاد کشاورزی ، کشور و بهداشت در دستور کار قرار گرفته است .

وی از انتخاب و آموزش زنان تسهیلگر توسعه روستایی به عنوان اهداف دولت تدبیر و امید نام برد و گفت : ورود اقشار مختلف زنان در عرصه های توسعه ای از این طریق پیگیری می شود.

معاون برنامه ریزی معاونت رییس جمهور در امور بانوان حمایت از سلامت باروری ، توانمندسازی زنان بهبود یافته از اعتیاد ، تدوین سند ارتقای وضعیت زنان ، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و آموزش حقوقی فردی اجتماعی دانش آموزان متوسطه دوم را از دیگر پروژه های زنانه دولت تدبیر و امید در مازندران ذکر کرد .

وی گفت : با توجه به تاکید دولت تدبیر و امید برای آموزش حقوقی و مسولیت ها این دوره های آموزشی برای زنان مازندران پایه ریزی شده است .

نژادی به داده های اطلس وضعیت زنان و خانواده در کشور اشاره کرد و افزود : در این اطلس وضعیت مازندران در ۱۹۲ قلم آماری بررسی شد .

وی گفت که بر اساس این اطلس در حالی که میانگین بعد جمعیتی کشور سه و چهار دهم‌ است ، این رقم برای مازندران سه و سه دهم است .

نژادی همچنین به میانگین کشوری زنان بی همسر براثر طلاق اشاره کرد و افزود : میانگین کشوری در این بخش یک و هشتم دهم است که مازندران با میانگین ۲ و چهار دهم رتبه چهارم کشور را دارد .

  ۲۰۹۶/۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =