افتتاح نمایشگاه نستعلیق نویسان معاصر

تهران-ایرنا- نمایشگاه نستعلیق نویسان معاصر کشور همزمان با نکوداشت هفته خوشنویسی در مجموعه هنری آسمان افتتاح شد.

به گزارش روز شنبه انجمن خوشنویسان ایران، آیین گرامیداشت هفته خوشنویسی و افتتاح نمایشگاه بزرگ نستعلیق نویسان معاصر ۱۹ مهرماه به همت انجمن خوشنویسان ایران و با همکاری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در محل مجموعه هنری آسمان برگزار شد.

در این آیین سجاد محمد یارزاده معاون هنری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و استاد غلامحسین امیرخانی رئیس انجمن خوشنویسان ایران و اعضای شورای ارزشیابی و شورای عالی این انجمن و تعداد کثیری از استادان و هنرجویان از نقاط مختلف کشور حضور داشتند.

در ادامه مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران گزارشی از برنامه‌های این انجمن به مناسبت بزرگداشت هفته خوشنویسی ارائه کرد، سپس مسئول کمیسیون فرهنگی انجمن خوشنویسیان و رئیس شعبه تهران این انجمن به ارائه گزارش پرداختند.

در ادامه، استاد غلامحسین امیرخانی، چهره ماندگار هنر ایران و رئیس انجمن خوشنویسان و استاد راهجیری از پیشکسوتان خوشنویسی ایران ضمن خیر مقدم به حاضران در این نشست، به بیان دیدگاهای خود در خصوص خوشنویسی امروز پرداخت.

در بخش دیگری از این آیین، از سه تن از برگزیدگان طراحی پوستر هفته خوشنویسی تجلیل شد.

 شعبه تهران بزرگ نیز در راستای تقدیر از مفاخر خوشنویسی معاصر، این بار از مقام شامخ هنری و تلاش‌های علی شیرازی عضو شورای ارزشیابی هنری قدردانی کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، از روسای شعبه‌های تهران، قزوین و مشهد به عنوان شعبه‌های نمونه انجمن خوشنویسان ایران تجلیل شد.

 همچنین اهدای گواهینامه فوق ممتاز به تعدای از قبول شدگان اخیر انجمن خوشنویسیان توسط اعضای شورای عالی این انجمن و استادان حاضر، بخشی از برنامه‌های روز اول هفته گرامیداشت خوشنویسی در مجموعه هنری آسمان بود.

در نمایشگاه نستعلیق‌نویسان معاصر تعداد ۱۵۰ اثر از استادان و هنرمندان و نستعلیق نویسان کشور به نمایش گذاشته شده و نمایشگاه  به مدت یک هفته ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =