۲۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 2983
کد خبر: 83513341
۰ نفر

برچسب‌ها

سنگ یادمان یاران میرزاکوچک‌خان در رامسر ارزش تاریخی ندارد

نوشهر - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رامسر با اشاره به مفقود شدن سنگ یادمان شهدای نهضت جنگل در روستای جواهرده این شهرستان گفت : سنگ قبر مفقود شده که یادمان ۱۷ تن از یاران میرزا کوچک‌خان جنگلی است ، ارزش تاریخی ندارد.

بعضی از شبکه های اجتماعی از صبح امروز شنبه با انتشار تصویری مدعی مفقود شدن سنگ قبر شهدای نهضت جنگل در مسجد آدینه روستای جواهرده شدند. با این که بعضی از کانال های پیام رسانی در فضای مجازی مفقود شدن این سنگ یادمان را مربوط به هشت ماه پیش اعلام می کنند، ولی همچنان بسیاری از کاربران بدون توجه به این زمان ، تصاویر را دست به دست می کنند.

حجت الاسلام محمدابراهیم حاجی پور رییس اداره اوقاف رامسر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : سنگ یادمان شهدای نهضت جنگل حدود ۳۰ سال پیش به درخواست مرحوم آیت الله ابوالقاسم مسیح شرقیان از علمای شهرستان در این مکان نصب شده بود.

وی با بیان اینکه این سنگ به دلیل قدمت کم آن ارزش تاریخی ندارد ، افزود : یادمان ۱۷ شهید نهضت جنگل این منطقه تنها یک سنگ قبر در ابعاد ۷۰ در ۱۸۰ سانتی متر بوده که در آن تاریخ و جزئیات شهادت یاران میرزا کوچک خان درج شده بود.

حاجی پور با اظهار بی اطلاعی از زمان دقیق ناپدید شدن این سنگ قبر و علت آن ، گفت : امروز با هیات امنای مسجد آدینه هماهنگی می شود تا هر چه زودتر نسبت به تهیه و نصب این سنگ در آرامستان این مسجد اقدام شود.

مسجد آدینه روستای جواهرده از عمارت‌های قدیمی این روستا است .

روستای جواهرده ر فاصله ۲۷ کیلومتری رامسر و در دهستان سخت‌سر و در ارتفاعات حدودا ۲ هزار متری البرز واقع است. جمعیت این روستا نزدیک به ۱۰ هزار نفر برآورد می شود.

شهرستان ۷۰ هزار نفری رامسر در غربی ترین نقطه از استان سر سبز مازندران قرار دارد.

/۱۶۰۲/۹۹۲۲/۱۶۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =