آغاز به کار مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قصه‌گوئی در آذربایجان‌غربی

ارومیه– ایرنا– مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قصه‌گوئی آذربایجان‌غربی بمدت ۲روز/ ۲۰و ۲۱ مهر ماه / با حضور ۳۳قصه‌گو در منطقه آزاد ماکو آغاز به کار کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۲۲۵ اثر صحنه‌ای برای رسیدن به مرحله استانی رقابت کردند که ۱۴۰ اثر از این تعداد مربوط به دختران و پسران، ۱۸ اثر مربوط به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و ۶۷ اثر نیز مربوط به زنان و مردان بود. 

جواد زاهدی افزود: از بین ۲۲۵ اثر به انتخاب هیات داوران ۳۶ اثر به مرحله نهایی که امروز شنبه /۲۰مهر/ در منطقه آزاد ماکو در حال برگزاری‌ است، راه یافتند و به رقابت می‌پردازند.

وی ادامه داد: از بین ۳۶ اثر، ۱۸ اثر مربوط به زنان و مردان، ۱۴ اثر دختران و پسران و چهار اثر نیز مربوط به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هاست که به صورت صحنه‌ای و طی دو روز به رقابت خواهند پرداخت.

«زاهدی» بیان کرد: از بین آثار، ۱۱ اثر شامل پنج اثر از بخش زنان و مردان، ۳ اثر از بخش دختران و پسران و سه اثر نیز از بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به مرحله منطقه‌ای انتخاب خواهند شد.

وی گفت: این جشنواره در سه مرحله شهرستانی(کتابخوانی)، استانی و منطقه‌ای برگزار می‌شود که مرحله منطقه‌ای آن طی ۲۵و ۲۶ آبان سال جاری در ارومیه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشتبخانه امسال آذربایجان غربی میزبان منطقه یک قصه‌گویان کل کشور شامل پنج استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، زنجان، اردبیل و قزوین است.

منطقه آزاد ماکو شامل شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت می‌باشد و در شمال آذربایجان‌غربی قرار دارد.

۷۱۳۲/3072

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha