حدود ۳ هزار زن روستایی آذربایجان‌غربی عضو صندوق‌های خرد محلات هستند

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: ۲ هزار  و ۹۴۰ نفر از زنان روستایی این استان عضو صندوق‌های خرد محلات زنان روستایی این استان هستند.

علیرضا آخوندزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد افراد در ۹۸ صندوق خرد محله زنان روستایی عضویت دارند و از خدمات این صندوق‌ها بهره‌مند می‌برند.

وی ادامه داد: هر صندوق حدود ۲۵ تا ۳۰ نفر عضو فعال دارد تا با بهره‌مندی از خدمات صندوق‌های خرد محلات زنان روستایی معیشت خانواده‌ها و بانوان روستایی افزایش یابد.

وی اظهار داشت: برای توانمندسازی بانوان این استان ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای سال گذشته تاکنون به صندوق‌های خرد محلات زنان روستایی این استان پرداخت شده‌است.

وی ادامه داد: در مرحله نخست به هر نفر از اعضای درخواست کننده ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود و در مراحل بعدی نیز با توجه به اعتبار صندوق خرد، طی هر مرحله به اعضای آن تسهیلات اختصاص می‌یابد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: اعضای هر صندوق خرد محله زنان روستایی می‌توانند از تسهیلات صندوق خرد محلات بهره‌مند شوند.

آخوندزاده اظهار داشت: این صندوق‌ها ماهیت توسعه‌ دارد و علاوه بر تامین منابع مالی باعث توانمندسازی اجتماعی زنان روستایی می‌شود.

وی تاکید کرد: بالابردن سطح معیشتی خانواده‌ها در روستاها و همچنین افزایش سطح درآمد خانوارهای روستایی از دیگر اهداف راه‌اندازی صندوق‌های خرد محله زنان روستایی است.

صندوق کارآفرینی امید بر اساس رویکرد جدید حمایت از کسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفولی را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده دارد.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =