دومین پیاده‌روی فضایی برای تعویض باتری‌های ایستگاه بین‌المللی انجام شد

تهران- ایرنا- دو فضانورد سازمان فضایی آمریکا (ناسا) دیروز جمعه یک پیاده‌روی فضایی هفت ساعته را برای تعویض باتری‌های ایستگاه بین‌المللی فضایی انجام دادند. این، دومین پیاده‌روی از هفت پیاده‌روی است که باید در ماه اکتبر برای تعویض این باتری‌ها انجام شود.

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، دو فضانورد به نام‌های «کریستینا کاچ» و «اندرو مورگان» ساعت ۲:۲۳ دقیقه بعدازظهر جمعه به وقت منطقه زمانی شرق آمریکا، پیاده‌روی فضایی خود را به اتمام رساندند.

طبق اعلام ناسا، این پیاده‌روی فضایی حدود شش ساعت و ۴۵ دقیقه بطول انجامید. پیاده‌روی فضایی روز جمعه در ادامه پیاده‌روی فضایی یکشنبه گذشته برای تعویض باتری‌های نیکل- هیدروژنی ایستگاه بین‌المللی فضایی با باتری‌های جدیدتر و قوی‌تر لیتیوم - یونی صورت گرفت. 

این باتری‌های جدید، ظرفیت انرژی بهبود یافته‌ای را برای انجام کارها ارائه می‌دهند و در عین حال وزن و حجم کمتری نسبت به باتری‌های نیکل- هیدروژنی دارند.

طبق اعلام ناسا، فضانوردان ساکن ایستگاه بین‌المللی فضایی در نظر دارند هشت پیاده‌روی دیگر طی سه ماه آینده انجام دهند. در شانزدهم اکتبر (۲۴ مهر)، مورگان و «جسیکا میر» فضانورد ناسا قرار است برای ادامه تعویض باتری یک پیاده‌روی فضایی دیگر انجام دهند.

اعضای خدمه ایستگاه بین‌المللی فضایی تا کنون ۲۲۰ پیاده‌روی فضایی برای حمایت از مونتاژ و نگهداری این آزمایشگاه در حال چرخش انجام داده‌اند که در مجموع ۵۷ روز و ۱۳ ساعت و ۱۲ دقیقه در خارج از این ایستگاه فعالیت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =