سند ارتقای وضعیت زنان مازندران رونمایی و اجرایی شد

ساری - ایرنا - سند جامع ارتقای وضعیت زنان استان مازندران امروز شنبه همزمان با حضور معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده به مرحله اجرایی رسید و وظایف دستگاه‌های مختلف اجرایی در این زمینه مشخص شده است.

مراسم رونمایی از این سند در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران در ساری انجام شد.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در این جلسه گفت : سند ارتقای وضعیت زنان مازندران از طرح های خوبی است که به صورت مدون و برنامه انجام شده است.

سمیه قاسمی طوسی  با اعلام این که برای ارتقای وضعیت زنان مازندران با انجام پژوهش ها، چالش ها و ظرفیت های شناسایی شد، افزود: برای تدوین سند جامع ۲۲۴ سند توسط دو گروه راهبری و تخصصی و ۱۰ نفر از خبرگان تهیه شد.

وی گفت : این سند با استفاده از ظرفیت کارشناسان حوزه های مختلف تهیه و تایید نهایی آن هم توسط ناظر ریاست جمهوری انجام شد و اداره کل امور بانوان استانداری مازندران هم اجرای آن را همانند تهیه و اخذ تایید به صورت جدی در دستور کار دارد.

قاسمی طوسی توضیح داد : در این سند وضعیت زنان از ابعاد مختلف نظیر ازدواج و طلاق، بهداشت، ورزش، پیگیری آسیب های اجتماعی، مشارکت سیاسی و مدنی مورد بررسی قرار گرفته است و برنامه و چشم انداز آینده نیز در آن گنجانده شد .

سفر یک روزه معصومه ابتکار، معاون امور بانوان و خانواده رییس جمهوری به مازندران صبح امروز آغاز شد. رونمایی سند ارتقای وضعیت زنان استان ،نشست با استاندار، بازدید از یکی از شرکت های دانش بنیان زنان، جلسه با زنان  کارآفرین و فعالان حوزه های مختلف، بازدید از یک کارگاه سفالگری با مدیریت و فعالیت زنان سرپرست خانوار، بازدید از طرح هشت هکتاری پارک بانوان استان  و بازدید از زندان زنان در ساری از برنامه های این سفر اعلام شده است.

مازندران بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که براساس آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۶ بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار از این جمعیت زنان هستند.  

همچنین ۳۷ هزار زن در ادارات دولتی مازندران مشغول به کار هستند.

۲۰۹۶/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =