یوما در اهواز" از دل نخل" می گوید

اهواز _ ایرنا _ خانه فرهنگ و هنر یوما در اهواز شامگاه جمعه با نمایشگاه کپوبافی "از دل نخل" کار خود را آغاز کرد.

مدیر خانه فرهنگ و هنر یوما در حاشیه گشایش این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین برنامه خانه فرهنگ وهنر یوما در اهواز را به آثار یکی از صنعتگران خوزستانی به نام "همین بس تخته" اختصاص دادیم.

مازیار شادپور توضیح داد: این هنرمند از صنعتگران دارای نشان ملی در استان است که در حوزه کپو و حصیر فعالیت می کند.

وی بیان کرد: علاوه بر نمایش آثار فاخری که این صنعتگر ملی از خود برجای گذاشته در محل نمایشگاه نیز به صورت زنده آثاری برای مخاطبان تولید می‌کند تا مردم با شیوه کار نیز از نزدیک آشنا شوند.

مدیر خانه فرهنگ و هنر یوما افزود: در خانه فرهنگ  در کنار نگارخانه و گالری محلی نیز برای تولید و عرضه محصولات در نظر گرفته شده است.

وی گفت:  پروژه یوما از یکسال پیش با هدف معرفی آداب و رسوم، صنایع دستی و فرهنگ استان خوزستان با تمرکز بر شهرستان اهواز شروع شد که رنگین کمانی از اقوام را در دل خود جای داده است.

شادپور بیان کرد: اکنون نیاز به وجود فضایی حضوری برای  تعامل بیشتر احساس می شد تا مردم استان ارزش کارها را از نزدیک و به شکل واقعی ببیند و زحمت هنرمند برای آنها قابل درک وملموس باشد.

به گزارش ایرنا این نمایشگاه از امروز به مدت پنج روز در خانه فرهنگ و هنر یوما اهواز واقع در امانیه، خیابان سقراط غربی، بن بست خاکسار برپا است و علاقمندان  می توانند همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ از آن بازدید کنند.
۷۱۶۴/۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =