۱۳ مرکز توانمندسازی بانوان در روستاهای مشهد در حال راه اندازی است 

مشهد- ایرنا- ۱۳ مرکز توانمندسازی شغلی بانوان در روستاهای بخش مرکزی شهرستان مشهد به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین بخش روستایی کشور در حال راه اندازی است.

مجری معین اقتصادی روستاهای بخش مرکزی شهرستان مشهد روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این مراکز توانمندسازی شغلی در روستاهای گرجی علیا، همت آباد، نوده ، منزل آباد، کال زرکش، مشهد قلی، احمد آباد مقبل، گرجی سفلی، رضویه و شهرآباد ایجاد می شود.
عباسعلی بادیانی افزود: مراکز شغلی یاد شده در رسته های کیف و مصنوعات چرمی، تولید پوشاک و پارچه و همچنین گلیم و دست بافته های فرشی ایجاد می شود که تاکنون مراکز پوشاک و گلیم بافی در روستاهای شهرآباد و گرجی سفلی راه اندازی شده است.
مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاریهای شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد افزود: بدین منظور ۵۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال‌زایی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان مشهد اختصاص یافته است و این مبلغ در اختیار صندوق کارآفرینی امید استان خراسان رضوی برای طرح‌های معین اقتصادی قرار خواهد گرفت.
بادیانی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی بخش مرکزی شهرستان مشهد با همکاری استانداری و صندوق کارآفرینی در خرداد ماه امسال گفت: در این چارچوب طرح‌های اشتغال‌زایی و سرمایه گذاری در سه محور در روستاهای بخش مرکزی مشهد در حال ایجاد است.
وی ادامه داد: این اقدامات در قالب ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایر با سرمایه گذاری مردم و حمایت مالی صندوق، تشکیل صندوق های خرد محلی و شناسایی ظرفیت‌های بانوان کارآفرین در شهرستان مشهد در حال اجراست.

بخش مرکزی شهرستان مشهد دارای شش دهستان با بیش از ۲۸۰ هزار نفر جمعیت است.

۳۰۲۷/۱۹۲۲
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha