انفجار خودروی بمب گذاری شده شمال شرق سوریه را لرزاند
عکس آرشیوی

تهران-ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد شنبه از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در اطراف زندان مرکزی شهر حسکه در شمال شرق این کشور خبر داد.

به گزارش سانا،  این زندان در کنترل نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) قرار دارد و شمار زیادی از عناصر گروهک تروریستی داعش در آن زندانی هستند.

این دومین انفجار در استان حسکه است، روز جمعه نیز، انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر قامشلی در این استان چند کشته و زخمی برجا گذاشت.

تاکنون هیچ شخص یا گروهی مسؤولیت این انفجار تروریستی را برعهده نگرفته است.

شهرهای قامشلی و الحسکه روز جمعه نیز شاهد تظاهرات گسترده در محکومیت تجاوز ارتش ترکیه به خاک سوریه بودند.

ترکیه چهارشنبه گذشته از آغاز عملیات نظامی تحت عنوان چشمه صلح در شمال سوریه خبر داد و حدود شش ساعت پس از آن نیروهای زمینی ارتش این کشور نیز وارد خاک سوریه شدند.

اردوغان حمعه شب در نخستین سخنرانی پس از آغاز عملیات "چشمه صلح" که از روز چهارشنبه در شمال سوریه آغاز شده است، توقف عملیات علیه گروه‌هایی که آنها را تروریست می‌خواند، رد کرد.

دولت سوریه با انتقاد شدید از این اقدام ترکیه آن را اشغالگری جدید خوانده است.

پیشتر، ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷) با همکاری گروه‌های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله  شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =