سه مرکز درمانی در کاظمین به زائران ایرانی خدمت رسانی می کند

کاظمین- ایرنا- نماینده مرکز حج و پزشکی حج و زیارت هلال احمر در کاظمین از خدمات رسانی سه مرکز درمانی در کاظمین به زائران ایرانی اربعین حسینی خبر داد.

عبدالحمید عباسی راد عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا با اعلام این خبر افزود: این سه درمانگاه‌ها شامل جنت الفردوس که درمانگاه مرکزی است واقع در خیابان باب المراد، درمانگاه دوم در شارع امام علی (ع) که جمعیت بالای ۱۵ هزار نفر را پوشش می دهد و سومین درمانگاه در شارع صاحب الزمان که جمعیت بالای ۳۰ هزار نفر را پوشش می دهد، تقسیم بندی می شود.
وی ادامه داد: در درمانگاه مرکزی جراح عمومی، متخصص بیهوشی و متخصص عفونی حضور دارند و به زائران خدمت رسانی می کنند.

نماینده مرکز حج و پزشکی حج و زیارت هلال احمر در کاظمین با بیان اینکه در  این سه درمانگاه ها تمامی خدمات درمانی به زائران ایرانی اربعین حسینی ارائه می شود، افزود: بیمارانی که در اثر تصادف دچار تروما می شوند، برای اعزام به ایران و پیگیری درمان آنها در بیمارستان های عراق و بیمارستان های تابع عراق از سید محمد، سامرا، بغداد و کاظمین تحت کنترلِ درمان جمعیت هلال احمر هستند.
عباسی خاطر نشان کرد: تاکنون مشکل خاصی برای زائران به وجود نیامده، فقط یک مورد تصادف با وَن در زعفرانیه بغداد رخ داد و ۸ مصدوم داشت که جهت رفاه حال زائرین، مصدومان به ایران اعزام شدند.
وی تاکید کرد: درمانگاه های کاظمین از تاریخ ۱۵ مهر ماه راه اندازی شده و تاریخ ۲۸ مهر ماه پایان ماموریت است، ضمن اینکه درمانگاه مرکزی (جنت الفردوس) تا یک ماه دایر است.
نماینده مرکز حج و پزشکی حج و زیارت هلال احمر در کاظمین با اشاره به اینکه تمامی درمانگاه ها به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند، گفت: درمانگاه جنت الفردوس روزانه بالای ۶۰۰ نفر، درمانگاه امام علی (ع) بالای ۷۰۰ نفر و درمانگاه صاحب الزمان (عج) بیش از ۸۰۰ نفر را تحت پوشش درمانی قرار می‌دهند که به مروز زمان هر چه به اربعین نزدیک می شویم تا مرز ۲ هزار نفر در ۲۴ ساعت هم می رسد.
وی به زائرین ایرانی اربعین حسینی توصیه کرد : زائرین داروهای تخصصیِ خود را به همراه بیاودند که دچار مشکل نشوند، حتما از آب بهداشتی برای مصرف استفاده کنند و مرتب دست های خود را شستشو دهند که دچار بیماری نشوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =