رویترز : آمریکا نیروهای نظامی بیشتری به عربستان اعزام می کند

تهران- ایرنا- به دنبال سیاست های مداخله جویانه واشنگتن در منطقه خلیج فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز مدعی شد ارتش آمریکا برای اعزام نیروهای نظامی بیشتر به عربستان سعودی آماده می شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود در پنتاگون نوشت: بعد از حملات گروه انصارالله به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو، ایالات متحده قصد دارد تعداد زیادی از نیروهای اضافی خود را به عربستان سعودی اعزام کند.

رویترز اگرچه به تعداد نیروهای اعزامی ارتش آمریکا به عربستان اشاره ای نکرده است اما در خبر منتشر شده تاکید کرده که تعداد آنان باید در حدود یک هزار نفر باشد.

پنتاگون طی بیانیه‌ای با تایید خبر اعزام نیروهای اضافی به عربستان سعودی اعلام کرد که اعزام تجهیزات بیشتر به عربستان سعودی شامل سامانه‌های دفاعی نیز می‌شود.
وزارت دفاع آمریکا خبر داده است که اعزام 3 هزار نیروی بیشتر به عربستان سعودی در دستور کار قرار دارد و دو سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت نیز به این کشور حاشیه‌ای خلیج فارس ارسال خواهد شد.
همچنین وزارت دفاع آمریکا از استقرار دو اسکادران جدید از جنگنده‌های این کشور در عربستان سعودی خبر داد.

اگرچه گروه انصارالله یمن مسئولیت حملات ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) به تاسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفته است، اما ریاض و واشنگتن بارها تهران را مسئول اصلی این حملات معرفی کرده اند.

ایران هرگونه همکاری و یا دست داشتن در این حملات را شدیدا تکذیب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =