آزمون جامع فیلمسازی در انجمن سینمای جوانان سمنان برگزار شد

سمنان- ایرنا- همزمان با سراسر کشور، آزمون جامع فیلمسازی با حضور هنرجویان روز جمعه در انجمن سینمای جوانان استان سمنان برگزار شد.

رییس انجمن سینمای جوانان استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با ۳۶ دفتر انجمن سینمای جوانان ایران روز جمعه ۱۹ مهر ۹۸ یکهزار و ۵۰۰ نفر در آزمون جامع فیلمسازی در کل کشور شرکت کردند که سهم استان سمنان از این آزمون ۴۵ نفر بود. 

سعید خجسته فر ابراز داشت :سوالات آزمون جامع فیلمسازی در تمام انجمن های کشور به صورت یکسان و سوالات به صورت توصیفی بود که بر اساس سلیقه ، میزان خلاقیت و اطلاعات عمومی، هر فرد امتیاز خواهد داشت. 

وی افزود :این آزمون در دو مرحله برگزار خواهد شد و در روز ۲۰ مهر نیز مصاحبه عملی از پذیرفته شدگان به عمل خواهد آمد، افرادی که نمره قبولی را در جمع آزمون عملی و تئوری کسب کرده باشند مجوز حضور در دوره جامع فیلمسازی که یکسال خواهد بود را کسب خواهند کرد . 

خجسته فر خاطر نشان کرد:دوره جامع فیلمسازی در سه گام به آموزش هنرجویان خواهد پرداخت و در گام سوم افراد با در اختیار داشتن امکانات انجمن سینمای جوانان به ساخت فیلم کوتاه خواهند پرداخت و پس از آن مدرک  انجمن سینمای جوانان که دارای اعتبار  است را دریافت می‌کنند. 

انجمن سینمای جوانان ایران بزرگ‌ترین انجمن فیلم‌سازی در ایران است که به آموزش فیلم‌سازی و دوره‌های تک‌درس کوتاه مدت و همچنین برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه می‌پردازد و  با حمایت معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از ۵۰ نمایندگی و دفتر فعال در سراسر کشور دارد.

۹۸۵۶/۶۱۰۳

اخبار مرتبط