مقاومت ملت ایران دشمن را به خاک مذلت نشانده است

تهران- ایرنا- امام جمعه شهرستان قرچک گفت: دشمنان قسم خورده نظام که با اعمال فشارهای اقتصادی در صدد نابودی انقلاب اسلامی بودند، امروز به واسطه مقاومت ملت، به خاک مذلت کشیده شدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قرچک با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا و استکبار جهانی با اسلام و ملت ایران گفت: استکبار جهانی تهدید، تحریم و طرح معامله قرن را با هدف به زانو در آوردن ملت ایران به راه انداخته بود، ولی امروز به واسطه مقاومت مردم، تمامی این طرح ها با شکست مواجه شده است.

وی افزود: دشمنان اسلام که از حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین وحشت دارند، طراحی های متعددی برای تعطیل کردن این حرکت عظیم به راه انداختند تا با استفاده از نیروهای وابسته به غرب و ایجاد اختلاف بین برادران و خواهران عراقی و ایرانی، حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی اربعین را کمرنگ کنند.

اسماعیلی افزود:  بیداری شیعیان عراق که با حمایت شیعیان جهان اسلام همراه گردید، توطئه و نقشه دشمنان اسلام به ویژه فتنه گری عربستان سعودی را خنثی کرد تا بار دیگر جهانیان شاهد اقتدار جهان اسلام و تفکر شیعه در اتحاد و انسجام در برابر دشمنان باشند.

وی با تأکید بر لزوم هم افزایی در مسائل داخلی در رفع مشکلات اقتصادی گفت: امروز مسئولان موظفند تا در کنار پیشرفت های به دست آمده به فکر مسائل اقتصادی و رفع مشکلات مربوط معیشت مردم هم باشند، بی شک ضعف مدیریت، فساد اداری، فساد اقتصادی و ولنگاری فرهنگی به خاطر عمل نکردن به رهنودهای رهبر معظم انقلاب است.

امام جمعه قرچک در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به این که ایران، پیشرفت علمی را با هدف اشاعه صلح در جامعه جهانی دنبال می‌کند، افزود: ایران علم و دانش پیشرفته را برای سعادت و صلح و خدمت به بشریت می‌خواهد، کسانی که از پیشرفت علمی، بمب اتمی و کشنده می سازند طرفدار ظلم، ستم، چپاول ملت های مظلوم جهانند.

اسماعیلی تصریح کرد: دانشمندان اسلامی با تلفیق علم و دانش با فرهنگ اسلامی و ایرانی، به پیشرفت هایی دست پیدا می‌کنند که آرامش، صلح و امنیت را برای کشور و جهانیان به ارمغان می‌آورد.

تهرام/۶۰۰۳/۷۲۵۴
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =