‌۱۲۳ هزار کیلومتر از راه‌های روستایی کشور آسفالته است

سنندج - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: در ابتدای انقلاب تنها سه هزار کیلومتر از راه‌های روستایی کشور آسفالته بود که امسال این میزان به ۱۲۳ هزار کیلومتر رسیده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، محمد اسلامی در شورای راه کردستان با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر منابع اعتباری کشور صرف توسعه و تکمیل زیرساخت ها شده است، اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته با احداث ۱۲۰ هزار کیلومتر راه آسفالته روستایی این خدمت در کشور به ۱۲۳ هزار کیلومتر رسیده است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید در قالب اقدام ملی توسعه راه های روستایی نیز اقدام به تدوین طرح ابرار کرده و سعی می کند تا پایان دولت پنج هزار کیلومتر راه روستایی جدید در کشور احداث کند که ۲ هزار کیلومتر آن تا پایان سال عمرانی ۹۸ و سه هزار کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال عمرانی ۹۹ انجام می‌شود.

اسلامی همچنین در خصوص اهمیت اجرای آسفالت روستایی در کردستان با توجه به شاخص پایین این خدمت اضافه کرد: در این ارتباط وزارت راه و شهرسازی اولویت تخصیص قیر را به استان‌های سردسیر کشور از جمله کردستان داده‌ است.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در این ارتباط سازمان راهداری وارد عمل شده و برای استان کردستان نیز ۲۰۰ کیلومتر سهمیه داده ایم و در صدد هستیم کردستان به دلیل احتمال بارش های زودرس، منتظر قیر برای آسفالت راه‌ها نماند.

اسلامی همچنین بر شروع عملیات طرح اقدام ملی مسکن توسط بنیاد مسکن تاکید کرد و گفت: انتطار می رود بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان فعالیت های خود را هرچه سریعتر آغاز کند و اگوهای سایر استان ها در این استان پیاده کند.

وی تاکید کرد: در قالب این طرح علاوه بر بانک مسکن سایر بانک ها نیز مکلف به پرداخت وام مسکن هستند و باید ۲۰ درصد تسهیلات خود را به این سمت سوق دهند.

وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید از از مسیر طرح چهار خطه سنندج – همدان موسوم به گردنه صلوات آباد و بازدید از فرودگاه و بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی سقز،  پروژه های راهسازی شهرستان بیجار، تونل و جاده گردنه ماموخ در مسیر سنندج - سقز، پروژه روگذر سه راهی مریوان به این استان سفر کرده بود.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =