امام جمعه موقت مشگین‌شهر: پیاده‌روی اربعین نشانه اتحاد شیعیان جهان است

اردبیل - ایرنا - امام جمعه موقت مشگین‌شهر گفت: پیاده‌روی بزرگ اربعین نشانه اتحاد و انسجام شیعیان جهان در مقابل دشمنان است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام یدالله نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه مشگین‌شهر با تشریح آداب زیارت ائمه و معصومین اظهار داشت: همایش پیاده‌روی و زیارت اربعین حسینی در قالب اجتماعی عظیم علاوه بر معنویت خاصی که دارد، نشانه بلوغ سیاسی شیعیان می‌باشد.

وی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور عراق گفت: هر چند این نا آرامی‌ها به بهانه‌های مختلف از جمله در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی مردم صورت گرفت، اما پشت پرده این اغتشاشات دست‌های رژیم سعودی و اسرائیل غاصب کاملا هویدا بود.

وی افزود: ارتباط خوب و صمیمی دولتمردان عراق با جمهوری اسلامی ایران و از همه مهم‌تر ایجاد اختلال در پیاده‌روی اربعین از جمله اهداف دشمنان انقلاب اسلامی در راه‌اندازی اغتشاشات کشور عراق می‌باشد. 

 خطیب جمعه مشگین‌شهر بیان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده بیشترین پشتیبانی فضای مجازی از این حرکت مربوط به کشورهای عربستان و رژیم صهیونیستی بوده است.

حجت‌الاسلام نعمتی در ادامه با اشاره به دیدار جمعی از نخبگان با مقام معظم رهبری خواستار حمایت همه‌جانبه دولتمردان و فراهم کردن نیاز نخبگان جهت جلوگیری از مهاجرت آنها به خارج از کشور شد.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۷/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =