ترافیک در شهرهای بیستون، ماهیدشت و حمیل سنگین و نیمه‌سنگین است

کرمانشاه- ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: هم‌اکنون ترافیک در شهر بیستون سنگین و در شهرهای ماهیدشت و حمیل نیمه‌سنگین است.

سرهنگ«فضل الله شیری» روز جمعه به ایرنا افزود: ترافیک سنگین شهری در بیستون به عنوان یکی از توقفگاه‌های اصلی زائران اربعین باعث شده تا تردد خودروها با کندی انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: در شهر ماهیدشت به سمت اسلام‌آبادغرب و حمیل به سمت ایلام نیز ترافیک نیمه‌سنگین و ترددها تقریبا با کندی انجام می‌شود.
سرهنگ شیری یادآور شد: کمربندی اسلام‌آبادغرب به سمت سرپل ذهاب و قصرشیرین نیز به دلیل اعمال برخی محدودیت‌های ترافیکی تا حدودی ترافیک سنگینی دارد.
رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه همچنین از سنگین بودن ترافیک در شهر قصرشیرین خبر داد و از شهروندان خواست تا با ماموران پلیس همکاری کنند.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۸، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.
شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
۷۴۵۸/۸۰۶۶