۱۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83512553
۰ نفر

برچسب‌ها

راهپیمایی اربعین نیازمند مدیریت جهانی است

بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت بوشهر گفت: راهپیمایی اربعین افتخار جهان اسلام است و لازمه هرچه بهتر برگزار کردن این آئین مدیریت جهانی از سوی همه کشورهای اسلامی است.

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بوشهر افزود: با توجه به اینکه همایش اربعین حرکتی جهانی است مدیریت آن برای ایجاد زیرساخت‌های لازم نیز باید با مشارکت همه کشورهای اسلامی دنیا باشد.

وی بیان کرد: افزون بر کشورهای عراق و ایران همه کشورهای اسلامی باید خود را مسئول ایجاد زیرساخت‌های لازم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حرکت عظیم اربعین بدانند تا افراد با مشکلات کمتری روبه‌رو شوند.

دشتی اضافه کرد: مسئولان با تامین امکانات لازم تلاش کنند جلو وقوع برخی حواشی احتمالی ایجاد شده که ممکن است لکه‌ای به این نقاشی هنرمندانه بیندازد را بگیرند.

وی تاکید کرد: تداوم حرکت اربعین نیازمند تدبیر و مدیریت اندیشمندانه مسئولان کشورهای اسلامی است و افزایش جمعیت نباید برای آنان غافلگیرانه و منجر به نارضایتی و وقوع برخی حواشی برای این حرکت بزرگ شود.

دشتی ادامه داد: با وجود شیطنت استکبار جهانی و طراحی برخی ضربه‌های احتمالی برای آسیب رساندن به حرکت اربعین اما برخلاف میل دشمنان این حرکت جهانی با حضور چند برابری مسلمانان سراسر دنیا هر سال باشکوهتر از سال گذشته درحال برگزاری است.

وی بیان کرد: مسلمانان سراسر دنیا هر سال با بصیرت، ولایتمداری و محبت هر چه بیشتر اهل بیت (ع) در این حرکت عظیم اسلامی شرکت می‌کنند.

امام جمعه موقت بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان افزود: همه ما مشکلات را می‌دانیم و فسادها را می‌شناسیم اما نظام جمهوری اسلامی با سختی زیادی به ثمر رسیده و خون‌های زیادی برای آن ریخته شده است.

وی تاکید کرد: اگر دشمن در این شرایط در قلب‌های ما یاس و ناامیدی بکارد این نظام درهم می‌شکند به همین دلیل است که صاحبان تریبون‌ها مسائل و مشکلات را به شیوه‌ای مطرح کنند که منجر به ترویج یاس و ناامیدی در جامعه نشود.

دشتی ادامه داد: مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی امید دارند و مسئولان در این شرایط خاص اقتصادی با تکیه بر توان داخلی و اعتماد به توانمندی جوانان مشکلات جامعه را حل و امید را در دل مردم زنده نگه‌دارند.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به حقوق بشر آمریکایی گفت: حقوق بشر غرب معتقد است انسان آزاد آفریده شده و باید آزاد زندگی کند این درحالی است که مبنای حقوق بشر ما مسلمانان دین الهی است.

دشتی اظهار کرد: براساس مبانی غرب انسان به واسطه اینکه آزاد است می‌تواند هرکاری انجام دهد و نباید آزادی‌ها و حقوق آنها را محدود کرد این درحالی است که حقوق بشر اسلامی مبتنی بر فضایل و ارزش‌های انسانی و اسلامی است و هرگونه آزادی و حقوقی که با ارزش‌های انسانی منافات دارد را محترم نمی‌داند.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: براساس مبانی اسلامی آزادی انسان نباید استحکام بنیان خانواده را به خطر اندازد.

دشتی تاکید کرد: مسائل دینی، مکتبی و اخلاقی نباید بازیچه مسائل سیاسی شود این بی‌احترامی به نظر کارشناسان دینی و مراجع تقلید است.

۶۰۴۷/۶۰۴۵    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =