شمار مراکز نیکوکاری استان زنجان به ۶۱ مرکز رسید

زنجان - ایرنا - با افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی حوزه علمیه خواهران زنجان شمار مراکز نیکوکاری فعال این استان به ۶۱ مرکز افزایش یافت.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان شامگاه جمعه در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری تخصصی حوزه علمیه خواهران زنجان گفت: این مرکز به‌منظور ترویج گفتمان دینی، حفظ و تقویت باور به کرامت انسانی، عزت‌نفس، فراهم آوردن زمینه رشد ایمانی و بصیرت افزایی مددجویان افتتاح‌ شده است.

هدایت صفری هدف کمیته امداد از ایجاد مراکز نیکوکاری را واگذاری امور مردم به مردم عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون خیرین بسیاری در قالب مراکز نیکوکاری با کمیته امداد همکاری می‌کنند و کمک‌های خود را از طریق این مراکز به نیازمندان ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال تعداد مراکز نیکوکاری استان به ۱۱۰ مرکز افزایش خواهد یافت، گفت: با افتتاح این مرکز تعداد مراکز نیکوکاری فعال در استان به ۶۱ و در شهرستان زنجان به ۱۴ مرکز می‌رسد و این مرکز برای شناسایی خیران و همچنین استفاده از ظرفیت طلبه‌های خواهر در جهت کمک به ارتقاء مسائل دینی در بین مددجویان ایجاد شده است.

صفری با اشاره به اینکه فقر موجب بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود افزود: برای پیشگیری از این آسیب‌ها همکاری آحاد مردم جامعه با کمیته امداد لازم است و همکاری حوزه‌های علمیه با کمیته امداد و سپردن بخشی از امور خانواده‌های تحت حمایت به مراکز نیکوکاری باعث تقویت بنیان خانواده و تبدیل‌شدن حوزه‌های علمیه به مددکاری اسلامی می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان زنجان نیز در حاشیه افتتاح این مرکز ضمن قدردانی از فعالیت‌های کمیته امداد استان گفت: در مسائل انفاق محوری‌ترین موضوع بعد از ارتباط انسان باخدا توجه به دیگران و کمک به رفع نیاز آنان است.

حجت الاسلام صادقی با تأکید بر اینکه انفاق تعلقات دنیوی را از انسان کم می‌کند افزود: انفاق، زکات و صدقه باعث پالایش و پیرایش روح شده و صدقه برکت مال را افزایش می‌دهد و باید توجه داشت که موقع انفاق تکریم طرف مقابل فراموش نشود و این کار با حفظ عزت‌نفس و کرامت انسانی انجام گیرد، چراکه نیازمند پیک خداست.

۶۰۸۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha