صادرات غیرنفتی مهمترین مساله در تحقق اقتصاد مقاومتی است

زاهدان - ایرنا - امام جمعه موقت زاهدان با تاکید بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان گفت: صادرات غیر نفتی مهمترین مساله در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و این تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی است.

حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان اظهار داشت: توسعه صادرات غیرنفتی از مهمترین مسائل اقتصادی است که مسئولان کشور باید به آن توجه داشته باشند.

وی بیان کرد:  توسعه صادرات غیرنفتی در کشور باید یکی از مهمترین اولویت‌های مسئولان باشد تا از این طریق بتوان وابستگی اقتصاد کشور را از نفت قطع کرد.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به تحولات اخیر عراق اظهار داشت: از مهمترین اهدافی که آمریکا در تحولات اخیر عراق به دنبال آن بود می‌توان به برجسته سازی ملی گرایی عراق عربی، مقابله با شیعه و مرجعیت شیعه، ایران هراسی، بارآوردن نسل سوم عراق به عنوان یک نسل لاییک بود که با هوشیاری مردم به اهداف شوم خود نرسید.

وی بیان کرد: همکاری دوجانبه ایران و عراق در زمینه اقتصادی و سیاسی به ضرر آمریکا بود بنابراین آمریکا از این ارتباط ناراضی بود و تمام تلاش خود را برای قطع ارتباط این ۲ کشور بکار گرفت اما موفق نشد.

حجت الاسلام راهداری با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) افزود: در دنیا هیچ جاده‌ای جز جاده عاشورا نیست که انسان‌ها را به خط حضرت محمد (ص) برساند.

وی اظهار داشت: دشمنان تمام تلاش خودشان را به کار بستند تا در آستانه اربعین امام حسین(ع) در کشور عراق مشکلاتی را به وجود بیاورند تا پیاده‌روی اربعین کمرنگ جلوه کند اما با هوشیاری مردم این کشور تمام توطئه‌های آنان نقش بر آب شد.

وی بیان کرد: امسال مردم با شور و هیجان بیشتری نسبت به سال‌های گذشته در پیاده‌روی اربعین شرکت خواهند کرد.

۸۰۰۶** ۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =