ترکیه با تجاوز به خاک سوریه آتش فتنه را در منطقه شعله‌ور می‌کند

شاهرود - ایرنا - امام جمعه میامی گفت: تجاوز ترکیه به خاک سوریه با تحریک آمریکا عواقبی دارد و سبب شعله‌ورشدن آتش فتنه در منطقه خواهد شد .

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی درمسجدجامع این شهر افزود : حمله ارتش ترکیه به سوریه ، تهدیدی برای فرصت طلبی گروه های تکفیری و دیگر گروه های تروریستی است و باید نسبت به این مسئله اقدام جدی صورت پذیرد. 

وی گفت : حمله ارتش ترکیه توجیهی ندارد و سبب افزایش تنش در منطقه می شود.

صفایی پور بااشاره به دیدار نخبگان با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت : حرکت علمی کشور باید با تمام توان ادامه یابد و مسئولان باید در جامعه امید ایجاد کنند.

امام جمعه میامی، اربعین را تبلور وحدت بین مسلمانان دانست و افزود :دشمنان از اجتماع مردمی در پیاده روی اربعین وحشت دارند و این حرکت بزرگ زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) خواهد بود.

وی با بیان اینکه برخی دشمنان به دنبال تفرقه‌افکنی بین مردم عراق هستند تصریح کرد : دشمنان نمی خواهند راهپیمایی اربعین انجام شود و با تدارک اغتشاش در روزهای گذشته سعی در کمرنگ کردن این حرکت باشکوه دارند.

صفایی پور افزود : دولت عراق با بصیرت افزایی مردم، فتنه گران را شناسایی و با آنان برخورد نماید و با تبعیت از مرجعیت و قانون نقشه های فتنه گران را خنثی کند.

امام جمعه میامی با اشاره به خدمت رسانی ۲ موکب شهرستان میامی در مرز مهران و نجف اشرف گفت : خدمت‌ به زائران حسینی(ع) توفیق بزرگی است و همه ما باید در این امر نقش آفرین باشیم.

وی ادامه داد : باید با تبلیغ رسانه ای در اربعین حسینی (ع) از این آیین در راستای انتقال پیام جهانی اسلام استفاده کرد .

صفایی پور با اشاره به اینکه توانمند سازی شهرستان میامی فرصتی برای جلوگیری از مهاجرت جوانان است گفت : تکمیل استخر ، تجهیز و تکمیل بیمارستان امام رضا(ع) ،توجه جدی به جلوگیری از خام فروشی معادن ، راه اندازی کارگاه های فرآوری و بسته بندی در شهرستان ضرورت دارد .

امام جمعه میامی با بیان این که این شهرستان از امکانات و سرمایه عظیم جوانان و نوجوانان  مستعد برخوردار است ، تصریح کرد : با این همه ، مشکل بیکاری دراین منطقه بیش از سایر نقاط استان سمنان است و نیاز است مسئولان برای رفع آن کارهای بیشتری انجام دهند.

۷۳۵۷/۶۱۰۳

اخبار مرتبط