شاهد آمار بالای تصادفات جاده‌ای در مرزهای چهارگانه با عراق هستیم

تهران- ایرنا- رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به ترافیک سنگین در محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه گفت: متاسفانه در چند روز اخیر شاهد وقوع تصادفات در این محورها هستیم که عمدتا به دلیل خستگی، خواب آلودگی، عجله و شتاب رانندگان رخ داده است.

به گزارش روز جمعه پایگاه پلیس، سردار سید تیمور حسینی به دو تصادف فوتی که صبح روز گذشته در دو محور اسلام آباد ـ حمیل و مهران ـ  ایلام به وقوع پیوست و منجر به کشته شدن ۵ نفر از هموطنان شد اشاره کرد و افزود: متاسفانه آمار تصادفات در محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه بالاست و در چند روز اخیر حداقل چهار مورد تصادف مهم داشتیم، از طرفی امروز یک مورد تصادف در استان ایلام داشتیم که متاسفانه در این تصادف ۳ نفر کشته و ۴ مجروح  شدند.

وی درباره  آخرین وضعیت ترافیکی محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر در اغلب مسیرهای منتهی به مرزهای چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی،  شاهد بار ترافیکی سنگین هستیم.

تراکم و ازدحام جمعیت در پایانه های مرزی

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به حجم بالای تردد و ترافیک زوار در مسیرهای منتهی به مرز ها افزود: هم اکنون تراکم جمعیت در داخل پایانه های مرزی وجود دارد و متاسفانه این  ازدحام جمعیت بر مدیریت ترافیکی نیز اثر گذاشته است.  

سردار حسینی از رانندگان خواست با صبر، حوصله و خویشتنداری رانندگی کنند. وی افزود: خواهشمندیم که با رعایت قوانین و مقررات و پرهیز از هرگونه شتاب و عجله به رانندگی بپردازند، تا شاهد اینگونه حوادث تلخ نباشیم.

وی در توصیه به زوار خاطر نشان کرد:  زائران عزیز پیش از عزیمت و تردد در مسیر رفت و بازگشت،  حتما آخرین  وضعیت ترافیکی و جاده ای  را  بررسی و بازگشت خود را نیز مدیریت کنند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا خطاب به برخی مسئولان گفت: مسئولان ذی ربط  هر چه سریعتر تلاش کنند تا با ترزیق امکانات لازم و پیش بینی  تمهیدات لازم از ازدحام جمعیت در پایانه های مرزی بکاهند.

وی در پایان  با بیان اینکه  به نظر می رسد  توان و ظرفیت کشور عراق برای پذیرش این حجم از جمعیت زوار، کافی نیست، گفت: پذیرش زوار در مرز خسروی محدود و تا ساعت ۱۶  است، متاسفانه  برخی زوار به دلیل عدم توجه به این مهم، از ساعت ۱۶ و تا  ساعت ۶ صبح، پشت  این مرز می مانند و ما در مرز خسروی از ساعت ۶  صبح تا ساعت ۱۶ شاهد  تراکم و ازدحام جمعیت هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =