ترافیک داراب هم بر مدار بی‌قانونی اغلب موتورسوران می‌چرخد

شیراز- ایرنا- همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی در داراب فارس برگزار شد که ۲ مقام انتظامی این شهرستان گلایه‌های خود را خطاب به موتورسواران متخلف بیان کردند؛ موتورسوارانی که گویا بخش جدانشدنی از ترافیک اغلب شهرها شده‌اند.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده نیروی انتظامی شهرستان داراب در این همایش که شامگاه پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸ برگزار شد گفت: داراب نیز در  استان فارس از لحاظ تعداد تصادفات و تخلفات رانندگی وضعیت مناسبی ندارد، استفاده نادرست از موتورسیکلت بیشترین آسیب را در این شهرستان دارد.

وی این را نیز گفت: دانش‌آموزان مدارس در سنین پایین و بدون گواهینامه به راحتی با موتورسیکلت در معابر تردد میکنند و حرکات نمایشی انجام می‌دهند.

رئیس پلیس راهور داراب نیز در این مراسم گفت: تصادفات شرایط ناهنجاری را در داراب ایجاد کرده و صدمات جبران‌ناپذیری به همراه دارد و این امر، آموزش فرهنگ ترافیکی و رانندگی را بیش از پیش ضروری می‌کند.

سرگرد عبدالله مهکویی افزود: ۲۵ دستگاه متولی آموزش فرهنگ ترافیکی هستند اما در این میان فقط پلیس اقدام به برنامه‌های آموزشی کرده در حالی که در حیطه آموزش وظیفه‌ای ندارد.
وی ضمن انتقاد از استفاده بی رویه و غیر ایمن از موتورسیکلت در شهر داراب گفت: تمام کشته های تصادفات در شهر داراب موتورسیکلت سواران بوده اند.

او البته آماری بیان کرد ولی از خانواده ها خواست تا نسبت به استفاده فرزندانشان از موتورسیکلت توجه بیشتری کنند و موتورسوران را به استفاده از کلاه ایمنی ترغیب کنند.
در  این مراسم از  تعدادی از نمونه های ترافیکی شهرستان داراب تقدیر شد و نبود موتورسوار نمونه در بین تقدیرشوندگان از نکته های این مراسم بود.

داراب در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرق شیراز است. 

۱۸۷۶