۵۲ میلیارد ریال اعتبارات عشایری در شیروان جذب شد

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره امور عشایری شیروان گفت: تاکنون ۵۲ میلیارد ریال از اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه ملی برای پوشش بیمه فراگیر، هویت‌دار کردن دام و خرید علوفه شده است.

علی ابراهیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع اعتبارت و تسهیلات اختصاص یافته از محل صندوق توسعه ملی برای عشایر این شهرستان را در سال جاری ۸۵ میلیارد ریال دانست.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۸ نفر از عشایر به بانک کشاورزی برای استفاده از اعتبارات و تسهیلات در نظر گرفته شده، معرفی شده اند گفت: این تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد و یکساله است که پس از یکسال اصل وام با سود آن پرداخت خواهد شد.

ابراهیمی افزود: برای برخورداری عشایر از این تسهیلات، ابتدا باید به صندوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان مراجعه  و پس از بیمه و پلاک گذاری دام خود بیمه نامه را به اداره شهرستان برای تشکیل پرونده ارائه کرد.

رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه بیمه دام عشایری شیروان صورت گرفته و از این طرح استقبال خوبی انجام شده که آمار آن هنوز به طور قطعی مشخص نشده است.

ابراهیمی افزود: همچنین پلاک گذاری و تعیین هویت دام از مردادماه امسال آغاز شده که همچنان ادامه دارد و از عشایر انتظار می رود هر چه سریع تر نسبت به کارهای مزبور اقدامات لازم را انجام دهند.

شهرستان شیروان ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارد که در قالب ۹ طایفه ۳۵۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =