۱۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83512287
۰ نفر

برچسب‌ها

توفان دو بازی جام جهانی راگبی را در ژاپن لغو کرد

پکن- ایرنا- سازماندهندگان جام جهانی راگبی در ژاپن اعلام کردند دو بازی مرحله مقدماتی این رقابت ها در روز شنبه (فردا) به خاطر تاثیر احتمالی توفان استوایی هاگیبیس لغو خواهند شد.

تلویزیون دولتی ژاپن روز جمعه اعلام کرد کمیته برگزاری این رویداد و راگبی جهانی نهاد ناظر بر این ورزش، بازی نیوزیلند و ایتالیا و بازی انگلستان و فرانسه را لغو کرده است بازی نیوزیلند و ایتالیا قرار بود فردا (شنبه) در شهر تویوتا در استان آیچی و بازی انگلستان و فرانسه هم قرار بود در یوکوهاما برگزار شود.

مقررات جام جهانی راگبی می گوید هر بازی مقدماتی که برگزار نشود مجددا برنامه ریزی نخواهد شد و به جای آن یک تساوی بدون گل ثبت می شود.

برای نخستین بار است که بازی های جام جهانی راگبی لغو می شوند.

سازمان دهندگان این رویداد می گویند اما بازی ایرلند و ساموآ فردا شنبه طبق برنامه در استان فوکوئوکا برگزار خواهد شد.

آنها می گویند امیدوارند چهار بازی روز یکشنبه از جمله بازی میان ژاپن و اسکاتلند در یوکوهاما را بتوان طبق برنامه پیش برد این مقامات اعلام کردند تصمیم های نهایی صبح روز یکشنبه اعلام خواهند شد.

سازمان هواشناسی ژاپن پیش بینی کرد توفان بزرگ و پرقدرت هاگیبیس که اکنون در نزدیکی جزایر اوگاساوارا در اقیانوس آرام در حال حرکت به سمت شمال است روز شنبه به شرق ژاپن برسد و در منطقه وسیعی با خود باد و باران شدید به همراه آورد. 

حداکثر سرعت یکی از تند بادهای این توفان حدود عصر روز گذشته در جزیره چیچی جیما به بیش از ۱۴۱ کیلومتر در ساعت رسید انتظار می رود که امروز جمعه در سواحل شرقی و غربی ژاپن در آبهای اقیانوس آرام شرایط طوفانی باشد همچنین بسته به مسیر عبور توفان، امکان دارد که شرق ژاپن نیز در روزهای شنبه تا پایان روز یکشنبه طوفانی باشد.

مقام های هواشناسی ژاپن می گویند که توده هوای مرطوب همراه این طوفان از بعدازظهر روز جمعه موجب ناپایداری شرایط جوی می شود انتظار می رود که پس از این توفان باران بیشتری در شرق و شمال ژاپن ببارد.

سازمان هواشناسی ژاپن از مردم می خواهد تا اطلاعات خود در مورد توفان را به روز کرده و نسبت به وزش بادها و باران های شدید در سه روز تعطیل آخر هفته آماده باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha