اینفانتینو: شور و شعف زنان ایرانی چشم نواز بود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با انتشار بیانیه ای ضمن قدردانی از زحمات ایران بابت فراهم کردن شرایط حضور زنان در ورزشگاه آزادی، شور و شعف و اشتیاق زنان را در دیدار امروز ایران و کامبوج در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ چشم نواز توصیف کرد.

در بیانیه منتشر شده در تارنمای فیفا به نقل از جیانی اینفانتینو آمده است:

برای نخستین بار پس از سال ها، چند هزار زن ایرانی اجازه یافتند تا برای تماشای یک بازی فوتبال مردان به ورزشگاهی در ایران بروند.

این اتفاق گامی مثبت و رو به جلو بود؛ قدمی که فیفا و به ویژه زنان و دختران ایرانی مشتاقانه در انتظار آن بودند. شور، شعف و اشتیاقی که آنان امروز از خود به نمایش گذاشتند چشم نواز بود و ما ( فیفا) را بیش از پیش تشویق کرد تا مسیری را که آغاز کرده ایم، ادامه دهیم.

تاریخ نشان داده است که پیشرفت مرحله به مرحله رخ می دهد و این تازه ابتدای یک ماجراجویی است.

حالا هیچ مانع یا نقطه بازگشتی وجود ندارد. از فدراسیون فوتبال ایران، کنفدراسیون فوتبال آسیا و همچنین تمامی مقامات دخیل بابت تلاش ها و همکاریشان قدردانی می کنم.

فیفا به همکاری نزدیک با آنان ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که کار درست انجام می شود و کار درست همان ایجاد شرایط به گونه ای است که تمام هواداران این فرصت را داشته باشند تا فارغ از جنسیت به ورزشگاه ها رفته و از ورزش فوتبال و تماشای آن لذت ببرند.

از زمان به دست گرفتن سکان هدایت فیفا همواره برای تحقق اهدافمان تلاش و مبارزه کرده ایم.

اما بالاتر از هر چیزی، امروز می خواهم از شما بی نهایت تشکر کنم و همچنین به تمام دختران و زنان ایران که شجاعانه برای حقوق خود ایستادگی کردند، ادای احترام کنم.

تیم ملی ایران امروز از ساعت 17 در ورزشگاه آزادی تهران در چارچوب دور دوم رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر از کامبوج میزبانی کرد و در جریان دیداری پرگل حریف خود را با نتیجه سنگین 14 بر صفر شکست داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =