ساخت دست‌ سازه‌های عاشورایی برای کودکان زائر اربعین در تالش

آستارا - ایرنا - مسئول کانون‌ پرورش فکری گودکان و نوجوانان تالش از ساخت دست‌ سازه‌های عاشورایی در این نهاد، برای هدیه به کودکان زائر اربعین حسینی خبر داد.

شهلا ابراهیمی عصر پنجشنبه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تالش به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دست سازه های عاشورایی شامل اشکال هندسی و دست آفریده های مربیان و اعضای نوجوان کانون و چند تن از والدین است که به منظور اظهار عشق به امام حسین (ع) و همراهی معنوی با زائران کودک ساخته می شود.

وی ادامه داد: این هدایای هنری و فرهنگی، هفته آینده با گروه پیاده روی اربعین از تالش، به کربلای معلی ارسال خواهد شد.

وی افزود: به مناسبت هفته ملی کودک، مسئولان اداره تبلیغات اسلامی تالش از کانون بازدید کرده و با تجلیل از زهرا اخگری عضو قصه گوی کانون، همکاری این نهاد با اداره تبلیغات اسلامی را خواستار شدند.

ابراهیمی گفت: ۱۳ تا ۱۹ مهرماه، هفته ملی کودک است و ۲ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تالش، ۱۸ هزار جلد کتاب و ۲ هزار عضو دارد.

تالش در مسیر حرکت کاروان زائران خارجی اربعین حسینی قرار دارد و علاوه بر مسلمانان این شهرستان، زائران وارد شده از پایانه مرزی آستارا به ایران، با گذر از شهرستان تالش به کربلای معلی عزیمت می کنند.

در سال گذشته ۱۲ هزار زائر خارجی اربعین از مرز آستارا به ایران وارد شده و به کربلا سفر بودند و امسال شمار آنها به بیش از ۱۵ هزار نفر رسیده است.

همایش پیاده روی اربعین حسینی که از چند سال پیش با همت مسلمانان اجرا می شود، در روز اربعین در کربلای معلی به اوج شور و شکوه خود می رسد و بزرگترین تجمع جهانی نام گرفته است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۷۱۰۶ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =